dnd, d&d dungeons and dragons
 
Snarry World
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Desiderium Intimum ˇ Desiderium Intimum Trailers ˇ Tłumaczenia ˇ Forum ˇ Kategorie Newsów ˇ Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
Nasza twórczość/Our stuff
dungeons and dragons
 
Desiderium Intimum
Desiderium Intimum In Other Languages
Desiderium Intimum Soundtrack
Desiderium Intimum Trailers
Desiderium Intimum Arts
Inne Ficki
Tłumaczenia
Videos by Ariel & Gobuss
Videos by Ariel Lindt
Videos by Gobuss
Contests
Awards
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Gdzie można nas znaleźć/Where you can find us
dungeons and dragons
 
YouTube Ariel
YouTube Gobuss
Last Ariel & Gobuss
Livejournal
Contact
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Spis Snarry Fanfiction
dungeons and dragons
 
Snarry od A do Z
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Polecane/Recommended
dungeons and dragons
 
Fanfics
Arts
Videos
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Grupy Snarry World
dungeons and dragons
 
Last FM
Facebook
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons
 
Strona Główna
Forum
Kategorie Newsów
Artykuły
Buttony do Snarry World
Statystyki
Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Na Forum
dungeons and dragons
 
Najnowsze Tematy
Fickowa pikanteria ;)
Poznajmy się
Co o waszych zainter...
Queer As Folk
FF, które nas powali...
Najciekawsze Tematy
Dialogi Genialne [153]
Poznajmy się [115]
Potterowe dziury [112]
FF, które nas pow... [107]
Sny, wizje itp. [66]
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Online
dungeons and dragons
 
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4,357
Najnowszy Użytkownik: Lexxii
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Liczba odwiedzin Number of views
dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Księga Gości Guest Book
dungeons and dragons
 
[ zobacz księgę | dopisz do księgi ]
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Our Snarry Videos
dungeons and dragons
 

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
WAŻNA INFORMACJA
dungeons and dragons
 
Jeżeli masz problem z zamieszczeniem komentarza, to prześlij go nam na PW albo na e-mail: ariel_lindt@wp.pl

If you're from another country and you've registered, send us an e-mail with your login, so we can activate your account.


Nie wyrażamy zgody na kopiowanie i umieszczanie naszych ficków i tłumaczeń na chomikach itp.

Ariel & Gobuss
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Seria Zwierciadlana Obrazy i Odbicia
dungeons and dragons
 
Tytuł: Seria Zwierciadlana
Tytuł oryginału: The Simulacra Series
Autor: switchknife (jako Snape) i sinope (jako Harry)
Link: The Simulacra Series
Tłumaczenie: Ariel & Gobuss
Beta: Kaczalka :*
Ilość: sześć miniaturek
Ostrzeżenia: chan, perwersyjne opisy seksu
Od tłumaczek: Jest to seria miniaturek napisana z punktu widzenia Harry'ego i Snape'a przez dwie utalentowane autorki. Sinope gra tutaj Harry'ego, a Switchknife Snape'a. A oto zapis ich perwersyjnych "rozmów". Darzymy tę serię miłością wieczną i dozgonną^_^

Seria Zwierciadlana

1. Obrazy
(by sinope)
Jak mnie sobie wyobrażasz?

Zawsze, kiedy śledzisz mnie wzrokiem, czujesz drżące w żołądku poczucie winy z powodu tego, że jestem taki młody, lecz i tak nie przeszkadza ci to chciwie pożerać mojej delikatnej, niewinnej skóry każdym przelotnym spojrzeniem. Moje wargi są różowe, niczym jeszcze niezbrukane i wiesz, że zdecydowanie zbyt często wyobrażasz sobie, jakby to było poczuć je zaciśnięte mocno wokół ciebie. Kiedy zamykasz oczy, widzisz moje szczupłe, drobne palce i czujesz, jak małe paznokcie wbijają ci się w plecy.

Niezwykle często wyobrażasz sobie również moje włosy, wciąż mokre i pachnące czystością po niedawnym prysznicu albo też zlepioną potem czarną grzywkę, która przywarła do bladego czoła. Moje oczy niepokoją cię, błyszcząc jasnozieloną mieszanką złości, niewinności i pragnienia, ale gdy próbujesz wyobrazić sobie, jak mogłyby wyglądać, kiedy pogrążyłbym się w przyjemności - zawsze widzisz je zamknięte.

Obserwujesz mnie częściej niż myślę i częściej niż sam to zauważasz, a patrzenie na mój śmiech sprawia, że odczuwasz jednocześnie ogromną radość i silne poczucie winy. Twoje uszy nauczyły się wychwytywać te rzadkie momenty - kiedy łapię znicz podczas treningów lub gdy żartuję z Ronem na temat Trelawney - ponieważ możesz wtedy spoglądać na beztroski uśmiech na mojej twarzy i zapomnieć o cenie, którą należało za niego zapłacić. Zapominasz wtedy także o gwałtownej, słodkiej przyjemności, jakiej doznajesz, kiedy go niszczysz. Lubisz myśleć, że jestem młodszy niż w rzeczywistości, że możesz mnie formować i ugniatać wedle swojego uznania, a uśmiech czyni to jeszcze prostszym.

Udajesz, że nie zauważasz tanich, znoszonych ubrań, mimo że zacierają one przesuwające się przez twoją głowę obrazy, na których widzisz moje lśniące ciało - osłabione z przyjemności kończyny oraz gładką klatkę piersiową, wyginającą się w łuk, kiedy przesuwasz po niej wilgotnym palcem wskazującym. Myślisz o moich ubraniach jedynie w kategoriach ewentualności i możliwości, które dają - bardzo często widzisz moje spodnie opuszczone aż do kostek, kiedy rumienię się, zawstydzony, ale jeszcze częściej wyobrażasz sobie, jak ściągam je i klękam przed tobą, drżąc z niecierpliwości, podczas gdy ty z pełną opanowania godnością rozpinasz swoje szaty. A jeszcze częściej, chociaż lubisz myśleć, że nie mam o tym pojęcia, wyobrażasz sobie, jak tniesz je na kawałki zdecydowanymi pociągnięciami skalpela, a ja leżę przed tobą niczym najbardziej finezyjny obraz bezbronności. A potem smakujesz językiem zbierające się powoli czerwone krople, ciągnące się niczym łańcuszek wzdłuż mojego mostka.

Lubisz myśleć, że smakuję jak niewinność i młodość, jak "żaby, ślimaki i szczenięce ogony" wymieszane z sokiem dyniowym oraz tabliczkami czekolady, ale tak nie jest. Smakuję jak życie. Czasami wyobrażasz sobie, jak liżę swój nadgarstek po meczu quidditcha, przesuwając po nim różowym językiem i kosztując własny pot.

Nigdy nie chciałem, abyś dostrzegł ukrytą we mnie wrażliwość, jednak kiedy szlocham w twoim łóżku po otrzymaniu wiadomości o śmierci Rona, coś niemal zapomnianego, skrytego głęboko wewnątrz ciebie pragnie zamknąć mnie mocno w ramionach i nie pozwolić, aby ktokolwiek mnie jeszcze kiedyś dotknął.

2. Odbicia
(by switchknife)
Jak mnie sobie wyobrażasz?

To, jak ty wyobrażasz sobie mnie, jest powiązane z tym, jak ja wyobrażam sobie ciebie. Przecież widzieliśmy swoje umysły, kartkowaliśmy nawzajem nasze myśli - lustrzane odbicia, przeciwieństwa. Twoja biała niczym wosk skóra naprzeciw mojej czarnej krwi, twoje serce - czerwień wdzierająca się ogniem do mojego lodu. Tylko że ty śmiesz wyobrażać sobie, że mój lód pęka... Uwielbiasz ślizgać się palcami wzdłuż mojego ciała, wzdłuż pękniętych szczelin w mojej duszy i właśnie dlatego nienawidzę cię w swoim umyśle i nienawidzę cię w swoich komnatach i wiem, że złamię cię za każdym razem. Że złamię cię pierwszy.

Wyobrażasz mnie sobie jako mężczyznę, ale też jako tajemną istotę - tę samą tajemną istotę, którą byłem, kiedy po raz pierwszy pojawiłeś się w Hogwarcie i zobaczyłeś mnie po drugiej stronie Wielkiej Sali. Nie potrafiłeś oderwać wzroku od moich groźnych, czarnych, błyszczących oczu, które obserwowały cię zachłannie. Pomyślałeś wtedy o potłuczonym szkle, którym zraniłeś się w palec, kiedy ciotka Petunia kazała ci je pozbierać - pamiętasz ten słodki, ostry ból... i od tego czasu zawsze, zawsze chciałeś się dowiedzieć, co kryje się za moimi oczami.

Najwyraźniej udało ci się spełnić swoje marzenie. Teraz widzisz mnie także jako mężczyznę. Widzisz mnie jako czarny cień na trybunach podczas meczu quidditcha, kiedy pędzisz na swojej Błyskawicy, widzisz jasną smugę mojej twarzy zwróconej w twoją stronę - i lubisz sobie wyobrażać, że za moimi surowymi rysami tli się iskierka troski, że moje palce zaciskają się wokół różdżki na wypadek, gdybyś spadł. Gdy jest już po wszystkim i bierzesz prysznic, to nie ekscytacja złapaniem znicza sprawia, że jesteś twardy, tylko poczucie zwycięstwa, że ujrzałeś moje oczy wędrujące w dół twojej śliskiej od potu szyi, kiedy zsiadałeś z miotły. Wyobrażasz mnie sobie w lochach, gdzie - jesteś tego pewien - udałem się po meczu szybkim krokiem. W swoim umyśle tworzysz obrazy - w pośpiechu zsunięte szaty, palce zaciskające się wokół mojego penisa, dużego, gniewnego i czerwonego - i to właśnie myśl o mojej wykrzywionej w ekstazie twarzy, o widoku spermy osiadającej na ciemnym blacie drewnianego biurka sprawia, że przyciskasz twarz do kafelków i dochodzisz.

Kiedy jesteś na lekcji eliksirów, wyobrażasz sobie, że mój głos wydaje ci zupełnie inne polecenia - i dopiero, kiedy cię znieważę, kiedy ukąszę - dopiero wtedy widzę ten blask w twoich oczach, po którym nadchodzi gniew, tak czysty i ostry, jak zielone szkło.

Wyobrażasz sobie mnie wyobrażającego sobie ciebie. Wiesz, że robię to po naszych skazanych na porażkę sesjach oklumencji - i wiesz, że ja wiem, że ty wiesz, lecz udaję, że nie wiem. Wyobrażasz mnie sobie jako drapieżnika, jako drapieżnego ptaka o błyszczących czarnych oczach, siedzącego dumnie przy biurku i zaciskającego na jego krawędzi palce przypominające białe szpony, kiedy obserwuję, jak przygotowujesz swój eliksir i robisz z niego pomyje. Wyobrażasz sobie, że ja wyobrażam sobie ciebie, mającego brudne myśli, słodkie myśli i czasami wydaje ci się, że widzisz swoje odbicie w moich oczach - nic tylko wiązka delikatnych kości i skóry, jasnej i gładkiej, idealnej do zatopienia w niej moich zębów, moich ust. Zdobycz. Wyobrażasz to sobie, ale delikatny powiew szeptu mojego umysłu o twój sprawia, że zastanawiasz się, czy to tylko twoja wyobraźnia. I zamykasz się z obawą, że zostałeś zauważony oraz że nie zostałeś zauważony, pragnąc, abym to odkrył i wściekając się z tego powodu, łaknąc i pożądając, abym zaciągnął cię do swych lochów i pożarł.

Czasami, kiedy czujesz się na tyle odważny lub gdy opęta cię niezdrowa ciekawość, wyobrażasz mnie sobie na moich misjach. Nie jesteś głupcem, przynajmniej nie przez cały czas, i wiesz, że jest we mnie więcej, niż tylko zwykły głód, pomimo iż głód jest tym, co najczęściej u mnie dostrzegasz. Widzisz mnie stojącego sztywno pomiędzy odzianymi w czerń drapieżnikami, takimi samymi jak ja, których szaty szeleszczą niczym pióra na nocnym wietrze. Wyobrażasz sobie ogniste płomienie odbijające się w bezlitosnej bieli mojej maski, za którą ukazuje ci się moja twarz, spokojna i wilgotna od potu. Wyobrażasz sobie żar mojego roztrzęsionego ciała i skręcający wnętrzności strach, kiedy jestem wzywany przez Czarnego Pana. Nie próbujesz wyobrazić sobie czerwonych oczu Voldemorta ani jego syczącego głosu, ponieważ spotkałeś się z nimi zbyt wiele razy w swoich wizjach - zależy ci tylko na mnie, widzisz tylko mnie, kiedy występuję naprzód i kieruję swoją różdżkę w stronę mugola, a raczej mugolki - dzisiejszej ofiary, związanej i klęczącej przede mną. Wyobrażasz sobie zupełny brak wahania w szybkim ruchu ręki i spokojne słowa klątwy wypływającej z mych ust, jesteś niemal pewien, że dłoń nie drży mi nawet przez chwilę, kiedy kobieta skręca się, wije i krzyczy. Żałujesz jedynie, że widzisz moje rozszerzone ze zgrozy, skryte za maską źrenice. Jednak nie dostrzegasz żadnych wyrzutów sumienia na moim obliczu, spokojnym i opanowanym, pomimo że skóra lśni od potu, a czarne włosy przykleiły mi się do czoła. Wiesz, że gdybym zdjął maskę, wyraz mojej twarzy będzie pogodny, a nawet usatysfakcjonowany.

Kiedy wyobrażasz mnie sobie w ten sposób, nienawidzisz mnie za to, że mogę robić takie rzeczy nawet dla większego dobra... nienawidzisz mnie z tego powodu i nienawidzisz Dumbledore'a oraz Voldemorta, ale najbardziej ze wszystkich nienawidzisz mnie. Chce ci się wymiotować, kiedy ukazuję ci się w taki sposób, ponieważ masz wtedy wrażenie, że jestem zupełnie innym człowiekiem niż ten, który czasami pieści cię delikatnie i sprawia, że jęczysz i wzdychasz. Nienawidzisz, kiedy wyobrażasz sobie rzeczy, które robię i dlaczego je robię. Nienawidzisz, gdy stajesz się twardy z powodu tego, że jestem tak niewzruszony, niemożliwy do złamania, że nie wzdrygam się przed tym, co widzę, co robię. Nienawidzisz mnie za to, że zaczynasz się dotykać, nawet kiedy wyobrażasz mnie sobie jako bezwzględnego sukinsyna, nienawidzisz tego, że wyraz mojej twarzy - czystej i białej niczym ściana, kiedy stoję przed Voldemortem - nie zmienia się nawet odrobinę w przebłysku litości. Nienawidzisz mnie, bo sprawiam, że zapominasz o tej mugolce, że widzisz jedynie nieruchomą linię mojego ramienia, odzianego w czerń i niezachwianego, moje palce zaciśnięte bezlitośnie - kiedy nagle uderza cię taki obraz - wokół twojego penisa. Nienawidzisz mnie za to, że nienawidzisz siebie - że nienawidzisz siebie za bycie takim idiotą, za to, że jesteś tak perwersyjny, że nie potrafisz się kontrolować. Chłopiec. Wyobrażasz sobie mój ostry, szydzący z ciebie głos. Wyobrażasz mnie sobie, stojącego tam, rzucającego Crucio za Crucio, aż mój głos staje się ochrypły - pamiętasz, co Bellatriks Lestrange powiedziała o tym, że trzeba być zdolnym do tego, aby je rzucić - i myślisz sobie: jeżeli on może je rzucić tak wiele razy... I tak, robisz się wtedy jeszcze twardszy. Kiedy dochodzisz w swoim łóżku, plamiąc pościel i odwracając głowę, aby móc zacisnąć zęby na poduszce, twoje włosy są mokre od potu, oczy rozgrzane od łez, a dłoń wilgotna, wilgotna, wilgotna i widzisz mnie w swojej wyobraźni, zdejmującego maskę i uśmiechającego się okrutnie... A potem wycierasz się szybko i, potykając się, biegniesz do łazienki, żeby zwymiotować do umywalki.

Przez kilka następnych dni ledwie na mnie spoglądasz, obawiając się, że ujrzysz ponownie ten uśmiech, obawiając się tego ciepła, które odczuwasz, kiedy to sobie wyobrażasz. Ale nie potrafisz na dłuższy okres czasu powstrzymać się od wizji na mój temat, ponieważ to staje się twoim codziennym, a także conocnym nałogiem, więc powracasz do swoich bezpieczniejszych fantazji. Tych, w których nadal jestem bestią, ale szlachetną... i kiedy moja dłoń przytrzymuje twoją, mieszającą eliksir, a ja udaję, że cię instruuję, mój uścisk jest ciepły, a twarz nieporuszona. Rozluźniasz się i pozwalasz pobudzać się przez coś o wiele bardziej trywialnego i normalnego i nie wyobrażasz sobie tej drugiej strony mnie, dopóki ponownie nie zbierzesz się na odwagę.CDN 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Komentarze
dungeons and dragons
 
IKA dnia październik 03 2010 17:08:19
Dobra czas na komentarz ;-). Dziwie się że jeszcze nikt ich nie skomentował , no cóż będę pierwsza.

Na początku powiem, że strasznie podoba mi się to, że dziewczyny które to piszą - grają jakby poszczególne role. Jestem ciekawa czy piszą to z osobna czy razem.

Pierwsza miniaturka "Obraz"
Zapominasz wtedy także o gwałtownej, słodkiej przyjemności, jakiej doznajesz, kiedy go niszczysz. Lubisz myśleć, że jestem młodszy niż w rzeczywistości, że możesz mnie formować i ugniatać wedle swojego uznania, a uśmiech czyni to jeszcze
prostszym.


I tu tkwi właśnie to : przyjemność , perwersyjna przyjemność z niszczenia. I młodość - młodość i taka swojego rodzaju bezbronność.

Lubisz myśleć, że smakuję jak niewinność i młodość,


smiley

Czytajac druga miniaturkę - miałam poczucie takiego czegoś pierwotnego, nagiego i nie okrytego.
Nic dziwnego że wybrałyście właśnie te miniaturki. Bo tak jak napisałyście toksyczny związek, pożądanie i pragnienie to właśnie Snarry. I tylko takie r11; żadne inne.

Te dwie miniaturki (albo raczej obrazy w nich zawarte) się dopełniają. Jak czarne i białe. Istne przeciwieństwa. I to jest cudowne.
PannaNIkt dnia październik 03 2010 21:09:20
Nie wiem. Dziewczyny widać jak dużo pracy musiało to was kosztować, ale niestety mnie nie zachwyca. Jakoś po prostu do mnie nie przemawia, opisy nie chwytają za serce i ogólnie o. Wolę osobiście wasze własne teksty, bądz te, które już wcześniej tłumaczyłyście.
Niby jest ta zachęcająca perwersyjność, fakt, że to pożądanie jest złe, że te wszystkie emocje, które są przedstawione nie powinny istnieć a cała sytuacja mieć miejsca.
Dwustronnie przedstawiona relacja i to jak się wzajemnie postrzegają jest ciekawe. Widać jak bardzo się różnią, jednocześnie pasując do siebie jak ulał.
Ale sam tekst nr 1 ani 2 mnie po porwał. Przeprasza, ale taka prawda. smiley
Może przekonają mnie kolejne części smiley
simonucha dnia październik 03 2010 22:48:48
Dziękuję za dodanie tak wspaniałych tekstów smiley. Nie znam języka angielskiego zbyt dobrze, aby czytać oryginalne teksty, których jest multum, a ze słownikiem - same wiecie smiley. Jestem Wam bardzo za to wdzięczna. A teraz przechodzę do komentowania.

Tekst jak widzę by trudny do przetłumaczenia, ujęcie tych wszystkich emocji, uczuć w języku polskim też nie było łatwe. Doceniam to. Co do samej treści po prostu wspaniała! Pierwszy raz spotkałam się z takim ujęciem "sprawy". Świetny pomysł. Punkt widzenia Harry'ego bardzo pasuje do takiego Harry'ego, którego znam z większości ficków. Uczuciowy, z burzą hormonów, wszystkim się przejmuje.. Ale nie wierzy ślepo w "dobre intencje" Severusa. Przeczuwa, że on ich nie posiada, choć zdarzają się momenty (śmierć Ron'a), że w tym severusowym sercu tli się mała iskierka ciepła i czułości dla niego samego. Opisy, które przedstawia nam Harry, są bardzo realistyczne i tak bardzo pasują do Severusa. Widać, zna go bardzo dobrze. Mimo młodego wieku, wie jak działa ich związek, że to on jest tu zwierzyną, a Snape łowcą, choć podświadomie tego tak nie nazywa.. Po prostu bardzo trafnie opisuje zachowanie Sev'a.

Jeśli chodzi o część Severusa, jest jak widać dłuższa od części Harry'ego, myślę, że ma to związek z tym, że jest dojrzałym mężczyzną i ma więcej do opowiedzenia smiley. Opis ten jest bardziej perwersyjny niż pierwszy, ale to wiadome bo to Snape smiley. Najbardziej podobał mi się fragment o tym, gdy Harry podnieca się na widok Snape'a niewzruszonego, zadającego bół innym bez mrugnięcia okiem, bez wahania. To jest coś. Opisy naprawdę chwytają za serce.

Gdyby usunąć jeden z opisów, drugi już nie miałby tego oddźwięku. Uzupełniają się nawzajem. Tak samo jak Harry uzupełnia Severusa, tak Severus uzupełnia Harry'ego. Są jednością, pomimo tak wielu różnic.


Z niecierpliwością czekam na dalsze części Serii Zwierciadlanej smiley. I oczywiście jeszcze bardziej na nowy rozdział DI smiley. Życzę bardzo dużo wena smiley.
Doris dnia październik 04 2010 17:01:29
Hej!
Przeczytałam te dwie pierwsze miniaturki Serii Zwierciadlanej i muszę przyznać, że mnie zaintrygowały. Chociaż często musiałam jedno zdanie przeczytać po kilka razy to od razu widać, że musiało to kosztować dużo pracy i zaangażowania. Przeczytawszy miniaturę z perspektywy Harry'ego. to nie widać na pierwszy rzut oka miłości to na końcu słowa ,,(...) coś niemal zapomnianego, skrytego głęboko wewnątrz ciebie pragnie zamknąć mnie mocno w ramionach i nie pozwolić, aby ktokolwiek mnie jeszcze kiedyś dotknął" daje mi nikłą, ale zasze nadzieję,że to nie było zwykłe tylko pieprzenie. Ale widać tu pierwotną siłę, pasję, pewną dozę niewinnościi nieujarzmioną namiętność. Taak dużo namiętnności. Z perspektywy Severusa to trudno przynajmniej mi stwierdzić co on czuje. To najbardziej zagmatwany człowiek na świecie. Ujęty bardzo ciekawie i interesująco co naprawdę jest ogromnym plusem. Nie będę zajmować się stroną stylistyczną lub innymi taki pierdołami bo to nie moja działka <myśli o tym,że jest na rozszerzeniu z języka polskiego> moje umięjętności w tym zakresie są znikome. Życzę weny, czasu( multum!) i chęci bo to jest najważniejsze.
Doris
Ephirath dnia październik 10 2010 20:27:16
No cóż... Jestem zaintrygowana ^^. Po Waszym opisie raczej nie spodziewałam się... tego ;]. A wyszło, że obie miniaturki pochłonęłam momentalnie.
Sądziłam, że będą pisać o sobie. Sev o Sevie i Harry o Harrym. A tu suprajs :3. Zdecydowanie miły x3.
Na początku szczerze mówiąc wydało mi się dziwne, że tyle o sobie wiedzą, wręcz nienaturalnie i naciąganie, ale potem doczytałam o lekcjach oklumencji. I wszystko jasne ^^.

Ale to, co Snape mówił o Harrym... Łoooh hohoho. Harry wyobrażający sobie Severusa tak... Super, super, super <3.

Trochę chaotyczny ten komentarz... Jak zwykle, przepraszam. --"
Mam nadzieję, że następne miniaturki pojawią się szybko, strasznie mnie ciekawi o czym będą :3
dreamcatcher dnia październik 10 2010 22:32:33
Czytałam już serię w oryginale, ale cieszę się, ze postanowiłyście ją przetłumaczyć. I tłumaczenie jak zwykle świetnie dopracowane. : )

"...coś niemal zapomnianego, skrytego głęboko wewnątrz ciebie pragnie zamknąć mnie mocno w ramionach i nie pozwolić, aby ktokolwiek mnie jeszcze kiedyś dotknął."

To jest naprawdę piękne. Właśnie tak widzę Severusa. Jako kogoś kto chciałby zamknąć Harry'ego w ramionach i ukryć przed światem. Mieć go tylko dla siebie i ochronić przed wszystkim. W wyobraźni widzę Harry'ego jako właśnie takiego niewinnego chłopca, który znajduje rozkosz i zapomnienie w ramionach Snape'a.
Natka dnia październik 16 2010 11:50:02
Hmm... Muszę przyznać, że zaciekawiły mnie te miniaturki. Takie coś innego od rzeczy, które czytałam do tej pory. Całkiem oryginalny pomysł na pokazanie tego, co dzieje się między Mistrzem, a jego uczniem.
Autorki wspaniale oddały uczucia krążące między głównymi bohaterami, a Tłumaczki dodały jeszcze uczucia od siebie, więc 2 pierwsze części można po prostu schrupaćsmiley Aż człowieka skręca, co będzie dalejsmiley. Dokładnie też widać, że jeden tekst bez drugiego nie miałby racji bytu.
Przemyślenia Pottera i Snape'a były po prostu bezcenne. Chociaż wydaje się, że Snape wykazuje większą dojrzałość od Harrego, no ale więcej już przeżył. Jest w tym coś mrocznego, chwytającego za serce, że tak naprawdę nie wiemy dokładnie jakim Severus jest człowiekiem i co się tak naprawdę w jego sercu kryje. Takie mam przynajmniej odczucia po przeczytaniu.
Jak dla mnie tłumaczenie bez zarzutu, pełen profesjonalizm, tak samo praca bety. Będę niecierpliwie oczekiwać na dalsze części.
Życzę weny, chęci i czasu, bo ten ostatni jest zawsze najbardziej potrzebny.
Pozdrawiamsmiley
sintesis dnia styczeń 29 2011 13:44:00
te niedopowiedzenia otwierają moją wyobraźnię żeby odczuwać ich mocniej i głębiej... uwielbiam takie teksty gdzie tyle jest opisane ale nic nie jest jasnesmiley
Will dnia marzec 20 2011 11:48:55
Choł... zrobiło mi się ciepło, na chwilę zanurzyłem się w czyimś umyśle, czuję się jakbym opanował sztukę okulmencji. Czytając tego ficka rozmarzyłem się, fick jest przetłumaczony naprawdę świetnie. Tak naprawdę to nie ważne kto występuje w tym ficku, nie ważnym jest też czy są sobie bliscy czy też nie, czy ja znam bohaterów czy nie, ale to w jaki sposób są opisane uczucia i emocje obu bohaterów. Wydaje mi się, że ten fick poruszył by mnie nawet jak występowały by w nim postaci, o których nie mam zielonego pojęcia, których nie znam, po prostu nie potrafię tego opisać. Aż się wzruszyłem, bez kitu.
Przetłumaczyć to opowiadanie na pewno nie było łatwo - to jest kawał nie złej roboty, kawał wielkiej i opłacalnej roboty. smiley
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Dodaj komentarz
dungeons and dragons
 
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Oceny
dungeons and dragons
 
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [2 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons
 
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Ważne
dungeons and dragons
 
Każdy, kto ma problem z edycją swojego profilu, z pewnością używa przeglądarki Mozilla, która blokuje edycję profilu. Jeżeli chcecie coś zmienić - obrazek, dane, itd. musicie to zrobić z przeglądarki Internet Explorer.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Ankieta: Ulubiony rodział DI
dungeons and dragons
 
WASZ ULUBIONY ROZDZIAŁ
"Desiderium Intimum":


1) "You have no idea" (34)
2) "Jealousy" (32)
3) "The Birthday" (21)
4) "The Punishment"(25)
5) "Intoxication" (17)
6) "Let's get a party!" (33)
7) "Christmas Time" (35)
8) "Kinky games" (30)
9) "Depression" (20)
10) "Satisfaction" (9)

ZAGŁOSUJ TUTAJ NA PIĘĆ ULUBIONYCH ROZDZIAŁÓW
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Shoutbox
dungeons and dragons
 
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Izabela394
26/05/2020 05:12
He he, racja, zastanawiam się na podstawie czego ktokolwiek shipuje sna*ione

Lyra
25/05/2020 00:21
sucze zrpbiły się tak pewne siebie że otwarcie mówią że snarry jest obrzydliwe a snamione zajefajne

Lyra
25/05/2020 00:17
Czemu nikt z naszych tego nie robi? Bo dajemy po sobie jeździć jak po łysej kobyle

Lyra
25/05/2020 00:17
i p*erdolić głupoty że gdyby Snape przeżył to byłby z hermioną

Lyra
25/05/2020 00:16
i dopraszać się o fanarty każdego twórcy który rysuje Snape'a

Lyra
25/05/2020 00:16
a pieprzni*te faneczki snamione wszędzie muszą wleźć ze swoimi grubymi dupskami

Lyra
25/05/2020 00:16
Shipperzy snarry są pariasami tego fandomu

Lyra
25/05/2020 00:14
Tak ale gdy na każdym kroku natykasz się na j*bane snamione i zero snarry to można szału dostać

Wilczyca
24/05/2020 00:57
Uspokój się... To tylko fandom, każdy ma prawo lubić co innego

Lyra
23/05/2020 21:14
OBUDŹMY SIĘ ludzie bo zostaliśmy wręcz wy*ierdoleni na margines tego fandomu

Lyra
23/05/2020 21:13
na tumblerze jeśli już ktoś narysuje 1 (słownie jeden) obrazek snarry to potem otrzymuje od faneczek snamione których bolą dupska komentarze typu 'ej narysuj snamione' 'narysujesz snamione

Lyra
23/05/2020 21:12
a te zj*bane fanki snamione przez lata rosły w siłę gdy my za przeproszeniem drapaliśmy się po jajach

Lyra
23/05/2020 21:11
Nasz pairing umarł a raczej umiera śmiercią powolną i bolesną

Lyra
23/05/2020 21:10
Co się z nami stało tak przy okazji

Lyra
23/05/2020 21:10
A takie pseudo 'fanki' (loginu nie powiem bo nie chcę wskazywać palcami) które lubią snamione nie powinni mieć tu prawa wstępu

Lyra
23/05/2020 21:08
Ta strona to ołtarz gdzie fani snarry mogą się modlić i zachwycać

Lyra
23/05/2020 21:08
nogą ręką stołem krzesłem kulą od kręgli

Lyra
23/05/2020 21:07
JEBAĆ snamione

Harukasan
16/05/2020 07:59
No dobra... skończyłam smiley Bądźcie zdrowi w tym koronawirusowym czasie- wiecie kto ma najlepsze eliksiry na dzielni 8)

Harukasan
30/04/2020 04:49
U mnie chyba 3 smiley

Archiwum
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie