dnd, d&d dungeons and dragons

Snarry World

isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons

Strona Główna ˇ Desiderium Intimum ˇ Desiderium Intimum Trailers ˇ Tłumaczenia ˇ Forum ˇ Kategorie Newsów ˇ Szukaj

isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
Nasza twórczość/Our stuff
dungeons and dragons

Desiderium Intimum
Desiderium Intimum In Other Languages
Desiderium Intimum Soundtrack
Desiderium Intimum Trailers
Desiderium Intimum Arts
Inne Ficki
Tłumaczenia
Videos by Ariel & Gobuss
Videos by Ariel Lindt
Videos by Gobuss
Contests
Awards

dnd, d&d
Gdzie można nas znaleźć/Where you can find us
dungeons and dragons

YouTube Ariel
YouTube Gobuss
Last Ariel & Gobuss
Livejournal
Contact

dnd, d&d
Spis Snarry Fanfiction
dungeons and dragons

Snarry od A do Z

dnd, d&d
Polecane/Recommended
dungeons and dragons

Fanfics
Arts
Videos

dnd, d&d
Grupy Snarry World
dungeons and dragons

Last FM
Facebook

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons

Strona Główna
Forum
Kategorie Newsów
Artykuły
Buttony do Snarry World
Statystyki
Szukaj

dnd, d&d
Na Forum
dungeons and dragons

Najnowsze Tematy
Fickowa pikanteria ;)
Poznajmy się
Co o waszych zainter...
Queer As Folk
FF, które nas powali...
Najciekawsze Tematy
Dialogi Genialne [153]
Poznajmy się [115]
Potterowe dziury [112]
FF, które nas pow... [107]
Sny, wizje itp. [66]

dnd, d&d
dungeons and dragons

Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4,267
Najnowszy Użytkownik: Trans_ass

dnd, d&d
Liczba odwiedzin Number of views
dungeons and dragons

dnd, d&d
Księga Gości Guest Book
dungeons and dragons

[ zobacz księgę | dopisz do księgi ]

dnd, d&d
Our Snarry Videos
dungeons and dragons

dnd, d&d
WAŻNA INFORMACJA
dungeons and dragons

Jeżeli masz problem z zamieszczeniem komentarza, to prześlij go nam na PW albo na e-mail: ariel_lindt@wp.pl

If you're from another country and you've registered, send us an e-mail with your login, so we can activate your account.

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie i umieszczanie naszych ficków i tłumaczeń na chomikach itp.

Ariel & Gobuss

dnd, d&d
Zobacz Temat
dungeons and dragons

Snarry World | Snarry World Forum | Porozmawiajmy o filmach i ksiązkach z HP
Autor Harry Potter i Książę Półkrwi
arielgobuss
Super Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 11-09-2009 16:33
Co myślicie o najnowszym filmie? Co Wam się w nim podobało, a co nie? Które sceny uważacie za najlepsze a które sprawiły, że kręciliście głowa z politowaniem? Czy uważacie, że był zabawny, czy denny? Czy zauważyłyście/-liście w nim slash? I przede wszystkim - czy spełnił Wasze oczekiwania?

Czekamy na Wasze odpowiedzi! ^_^

"Uke ma serce tam gdzie należy a Seme między nogami"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Harry Potter i Książę Półkrwi
Innocent
Użytkownik

Data rejestracji: 20.06.09
Dodane dnia 11-09-2009 21:07
Moim zdaniem film, jako produkcja był... na zadowalającym poziomie.
Lecz jeżeli mam oceniać film nakręcany na podstawie książki, to muszę przyznać, że bardzo się zawiodłam.
Gdzie te emocje? Z dreszczykiem oczekiwałam na scenę walki, a tu...
Ale może mam zbyt wygórowane oczekiwaniasmiley
Sceną, która przyprawiła mnie o palpitacje (niestety te negatywne), był atak na dom Weasley'ów. Po prostu odpadłam. Niską tolerancję dla kreatywności reżysera, scenarzysty i wszystkich innych tłumaczę tym, że książka jest u mnie na zawsze na pierwszym miejscu - film to dodatek i niestety wolałabym, żeby był w miarę możliwości wiernym odwzorowaniem lektury.
Z czystym sercem oświadczam - oczekiwałam czegoś więcej.
Ale... Ludzie mają gusta i guściki, prawda? smiley
NNRiddle
Użytkownik

Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 11.01.09
Dodane dnia 11-09-2009 21:23
Hahaha... Muszę najpierw wspomnieć o scenie, która mi się strasznie podoba xD W prawdzie ma być smutna i poważna, ale dla mnie była słodka smiley Taki jeden gest... Kiedy Harry obserwuje Draco i Albusa na Wieży, pojawia się Snape. I pokazuje Harremu, zeby był cicho smiley To mi się strasznie podoba smiley Jak podnosi palec do ust... Kurcze, dziwna jestem smiley
Hm... Kiedy Harry wypił Eliksir Szczęścia! Chyba każdemu przypadło do gustu i strasznie rozbawiło smiley
Sceny z życia Toma też były fajne, ale aktor mi nie pasował. Malvoro w drugiej części był "pasujący" do mojego wyobrażenia. Ale tego młodszego wyobrażałam sobie inaczej... No cóż, mniej pulchnego. Jakoś tak... Ale za to jego spojrzenie! Idealne! Już skrywające zło, mrok, nienawiść smiley Podobało mi się strasznie smiley
Scena w tym polu zboża... Czy mi się tylko wydaje, czy w książce tego nie było? Czytałam to w szóstej klasie podstawówki, prawie 3 lata temu i to jeszcze pirackie tłumaczenie *błagam, nie bijcie, błagam* i jakoś nie pamiętam tej sceny.
Hm... Kiedy Dumbledore i Potter przybyli do tej groty po medalion. Myślałam, ze umrę! Jeszcze koleżanka i kolega mnie przestraszyli... Bo tak xD Siedziałam ja-koleżanka-kolega. I jest ta scena, a ja się patrzę na koleżankę i osłupienie. Co zobaczyłam? Rękę kolegi na jej brzuchu i niżej ^.^. Mówię wam, wcieło mnie... Ale okey, niby nie widziałam, oglądam film jest miło. No, jeszcze siedziałam bokiem, pochylona w stronę koleżanki. No ale oglądam. No i nadchodzi scena kiedy inferius łapie za rękę Harry'ego. I w tej samej chwili, czuję, że i mnie coś złapało! I piiisk! smiley To ten właśnie kolega mnie złapał! Mówię wam, mieli ze mnie polew jeszcze kilka dni po filmie xD Ale przynajmniej dowiedziałam się, że on jej nic tam nie robił xD
No, ale okey. xD
Coś jeszcze... Tak! Pod koniec, kiedy Snape "ucieka", a Harry za nim. Popłakałam się. Nie dlatego, że Albus nie żyje. Dlatego, zę wszyscy myślą, ze Severus jest zły i zabił go, ponieważ Czarny Pan mu kazał. Po prostu nie wytrzymałam i beczałam do końca filmu.
No więc teraz tak ogólnie, już się wypodniecałam xD
Uważam, ze Książę Półkrwi jest najlepszym jak dotąd filmem HP. Wszystkie inne nie do końca mi pod pasowały. Szczególnie Zakon Feniksa, oraz Czara Ognia. Ale Czara dlatego, że oglądałam ją już milion razy, chociaż zawsze w telewizji słyszę "Po raz pierwszy w telewizji"
No więc Książę Półkrwi u mnie przoduje. Oczywiście, że był zabawny i też smutny, szczególnie pod koniec. Ale na pewno nie denny!
Slash... Tak, trochę było smiley I po Więźniu Azkabanu, chyba najwięcej *przepraszam, nie pamiętam co tam jeszcze przodowało*
Tak, Tak, Tak, spełnił moje oczekiwania. Jedyna co - mogłoby być dłuższe! Ale to chyba każdy by chciał smiley
A więc oto moja subiektywna opinia smiley

NNRiddle

Ps. Jeszcze jedno. Nienawidzę Belli. I książkowej i filmowej, ale trzeba przyznać, ze aktorka idealnie oddaje jej "aurę" i |"zwariowanie". I tu - scena, kiedy ona wchodzi na jeden ze stołów i idzie po nim, zrzucając wszystko po drodze. Wspaniałe!

You were mine and I was yours for one night
Maybe the diamonds are not for every one...
repress
Użytkownik

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 21.05.09
Dodane dnia 12-09-2009 23:21
Ja zawsze do ekranizacji podchodzę sceptycznie, wolę słowo pisane. I tak było również w tym wypadku.
Co do slashu: scena w toalecie miała niewykorzystany potencjał.

Podczas seansu w kinie odpływałam myślami w stronę Desiderium Intimum i znosiłam staruszków siedzących koło mnie i wpychających sobie wzajemnie języki do gardła, więc czekam aż będę mogła względnie spokojnie obejrzeć film...

P.S. Ja Bellatrix uwielbiam, podobnie jak Snape'a.

Has God made man or man made God?

Being skinny is a lifestyle!
Edytowane przez repress dnia 12-09-2009 23:23
http://zapiski-na-marginesie.blog.onet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
arielgobuss
Super Administrator

Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 17-09-2009 15:42
No więc teraz nasze wrażenia (oczywiście, jeżeli kogokolwiek to interesuje :P).

Poszłyśmy na ten film pełne obaw. Mając w pamięci nudny jak flaki z olejem, wyciągnięty i wymęczony film numer 5, spodziewałyśmy się naprawdę strasznych rzeczy (ale pomimo to tliła się w nas maleńka iskierka nadziei: "trailery były świetne, to może nie będzie tak źle...?"
"no tak, ale trailery do piątki też były świetne..."). Wiedziałyśmy, czego możemy się mniej więcej spodziewać (już pół roku wcześniej wiedziałyśmy, że będzie mnóstwo Ginny, że to ona zaprowadzi Harry'ego do Pokoju Życzeń, że spłonie Nora, że nie będzie walki na końcu itd. Gdyby nie to, że przez te pół roku zdążyłyśmy się do tego psychicznie przyzwyczaić, to byłby dla nas zbyt wielki szok i pewnie jechałybyśmy po tym filmie tak samo, jak większość osób na filmwebie, które były zaskoczone, przerażone i zniesmaczone zmianami, które zafundowali nam scenarzyści). Ale przejdźmy dalej:
Poszłyśmy, obejrzałyśmy... pokochałyśmy.
Tak, tak, tak. Byłyśmy filmem tak zachwycone, że od razu pognałyśmy na niego drugi raz. Wszystkie nasze obawy rozwiały się. Film był naprawdę świetny. Mnóstwo humoru, mnóstwo napięcia i całkiem dużo plątającego się na drugim planie Snape :p Na scenie, gdzie Cormac zarzygał buty Snape'a popłakałyśmy się ze śmiechu. A scena, kiedy Harry zażył FelixFelicis - po prostu bezcenna! Daniel naprawdę powinien zacząć grywać w komediach, ponieważ świetnie mu to wychodzi. Zresztą ktoś, kto potrafi wyglądać na tak niedorozwiniętego umysłowo debila musi mieć w sobie prawdziwy talent ;) Na szczęście byłyśmy na wersji z napisami, co uchroniło nas od dubbingowych smaczków i za co jesteśmy niezwykle wdzięczne.
Zresztą, czy tylko my zauważyłyśmy te slachowe sceny pomiędzy Harrym i Snape'em oraz Draco i Snape'em, Draco i Harrym, a nawet Ronem i Harrym. Już w piątce zauważyłyśmy, że ten reżyser ma ogromne upodobanie do slashowych scen (każdy sen Harry'ego wyglądał, jakby ktoś mu obciągał pod kołdrą, szczególnie w scenie, kiedy Harry spocony zrywa się z łóżka, a w nogach siedzi mu Ron, a po za tym scena, kiedy Snape ciągnie Harry'ego za rękę do lochów no i oczywiście ten słynny tekst: "I will attempt to penetrate your mind. You will attempt to resist." i późniejsza odpowiedź Harry'ego: "We've penetrated for hours. If I could just rest.") W tym filmie również zaserwowano nam całą masę slashowych momentów. Wystarczy przyjrzeć się, jak Harry i Snape gapią się na siebie przez cały film: nie mogą wprost oderwać od siebie wzroku. W scenie z naszyjnikiem, Hermiona i Ron już sobie dawno poszli, a oni nadal się na siebie gapia i nie potrafią przestać. Dopiero po chwili Harry jakby się otrząsa i odchodzi, ale nadal ogląda się na Snape'a. Albo w scenie w szpitalu, kiedy Ron został otruty. Snape przychodzi i co robi? Niemal przez cały czas przewierca Harry;'ego wzrokiem. Nikt inny go nie interesuje. A scena z sectusemprą w łazience? Snape przybiega i co robi? Oczywiście gapi się na Harry'ego. Co tam, że jego uczeń wykrwawia się na podłodze? Potter jest ważniejszy. Tak się gapi na niego i gapi, dopóki Harry nie ucieka. I dopiero wtedy zauważa, że u jego stóp leży zakrwawiony chłopak i zaczyna zwracać na niego uwagę. Później spotykają się na schodach. I co? Odsunięcie się na siebie, zawieszenie w czasie i wgapianie się przez kilka chwil. Kto normalny tak się na siebie non-stop patrzy? Że nawet normalnie po schodach zejść nie może bez przerywnika na długie (namiętne :p) spojrzenie. No i słynna scena, kiedy Snape przykłada palec do ust i nakazuje Harry'emu być cicho. Od razu można odczytać ten przekaz w taki sposób: "Ciii, nie bój się, to nie będzie bolało..." ;)
Zresztą nie tylko oni zostali zeslashowani. A scena na balu, kiedy Snape mówi, że odprowadzi Malfoya? Czy ktoś w ogóle zauważył, jak on to powiedział? "I will take him out" (wydęcie warg i zagadkowe, niemal czułe spojrzenie, jakby chciał wedrzeć się tym swoich wzrokiem wprost do umsyłu chłopaka i przekazać mu : "och, zabawimy się po drodze i to ostro..."), na co Malfoy oczywiście odpowiada z lubieżnym uśmiechem: "of course, sir..." A potem para kochanków kłóci się po drodze, Snape-brutal rzuca Malfoya na ścianę, a zazdrosny Harry ich podsłuchuje :p
No i kolejna para: Harry - Ron. Gdyby oglądać tą scenę bez dźwięku, to wygląda ona tak, jakby totalnie zakochany w Potterze Weasley podszedł do niego, usiał obok niego, chcąc go pocałować. Harry cofa się, ratuje się ucieczką z łóżka, ale niezrażony Ron siada na krawędzi i dalej wlepia w niego to swoje spojrzenie zakochanego do szaleństwa kundla i wyznaje mu miłość.
Zresztą takich kwiatków jest bez liku, co tylko dawało nam pretekst do jeszcze większej zabawy. Zresztą zauważyłyśmy, że nie tylko my się dobrze bawiłyśmy. Podczas sceny na imprezie pomiędzy Draco a Snape'em, kiedy tak patrzyli na siebie i niewerbalnie zapraszali się na małe ruchanko, jakieś siedzące kawałek od nas dziewczyny tak zaczęły się śmiać, że same byłyśmy zaskoczone ich reakcją (a najlepsze jest to, że w całym kinie było wówczas cicho, ponieważ nikt (tzn. zwykli nie-slashowi śmiertelnicy) nie widzieli w tej scenie nic zabawnego (o biedni...). Zresztą, kiedy obaj szli przez korytarz i Snape rzucił Malfoya na ścianę, to też wybuchnęły dzikim śmiechem, więc to utwierdziło nas już w przekonaniu, że mamy pewnie do czynienia z przedstawicielkami slashowego fandomu Pottera :P
A co do najdebilniejszej sceny - Ginny podchodzi, mówi, że Harry'emu rozwiązała się sznurówka, klęka przed nim i mu ją zawiązuje. Litości!!! Kto w ogóle wymyślił coś tak debilnego?? (oczywiście wywołało to salwy śmiechu większości dorosłych na sali, biedne niewinne dzieciaczki w ogóle nie pojęły o co chodziło). Nie dość, że zachowała się jakby była jego niewolnica, to na dokładkę wyglądało to tak, jakby chciała mu obciągnąć. A zresztą Bonnie Wright to chyba najgorsza aktorka, jaka chodziła po ziemi. Jest tak drewniana, tak sztuczna, że aż się krzywiłyśmy, kiedy tylko miała coś zrobić albo powiedzieć. Przecież ona kompletnie nie potrafi grać! Już pal licho to, że ma mordę, jak rozmemłany i rozjechany na ulicy mops. W połączeniu z jej drewnianym głosem, mimiką kamiennego posągu i kompletnym brakiem wyczucia i gracji (porusza się tak, jakby połknęła kij) zaczynamy się poważnie zastanawiać nad wzrokiem i dobrym smakiem reżysera. Brak w niej jakiegokolwiek polotu. Jest drętwa, jak motyka.
Zresztą tekst Dumbledore'a "powinieneś się już golić, Harry" też rozłożył nas na łopatki? Wtf? Wybierają się na śmiertelną misje, a dyrektorek wita go takim bezsensownym i nie wiadomo w ogóle czego tyczącym się tekstem? Zresztą to, jak zapytał, czy Harry migdali się z Granger też było naprawdę "inteligentne"... My rozumiemy, że pewnie chcieli zrobić z niego "rozrywkowego staruszka', no ale bez przesady. Dumbledore powinien mieć jednak jakiś styl i klasę.
Poza tym debilstwem jest cała końcówka, a w zasadzie jej brak. To znaczy brak walki końcowej. Biedny Malfoy męczył się cały boży rok z tą szafą, aby wpuścić śmierciożerców do Hogwartu, tylko po to, żeby Bellatrix mogła porozwalać sobie szklanki i talerze w Wielkiej Sali, a potem uciec nie wiadomo po co i dlaczego? Nikt ich przeciez nie gonił? Po co oni tam weszli i uciekli? Przecież Malfoy sam mógł zając się Dumbledore'em. Zresztą jak to możliwe, że podczas ich ucieczki nie było nikogo, a w scenie pod wieżą, z której spadł Dumbek, wszyscy już byli? Skąd oni się tam wzięli?
Jednak i tak te niedociągnięcia nie potrafiły przyćmić nam genialności tego filmu. Świetne efekty, świetne dialogi, cała masa humoru (Lavender była po prostu fantastyczna! Scena z serduszkiem z pociągu znowu sprawiła, że się popłakałyśmy. Ze śmiechu oczywiście :p). Tam , gdzie miało być strasznie - było strasznie (Ariel podskoczyła w fotelu, kiedy ta ręka złapała Harry'ego), tam gdzie miało być podniosłe i smutno - też było (Ariel miała łzy w oczach na scenie, kiedy wszyscy podnoszą różdżki, aby uczcić śmierć Dumledore'a), tam gdzie miało być widowiskowo - było (scena z mostem i cała scena w jaskini - piękna muzyka i świetne efekty, kiedy Dumbledore zaczął "wymachiwać" tym swoim ogniem), a tam gdzie zabawnie - też tak było. Wszystko było na swoim miejscu, wszystko było znakomite! I co najważniejsze - całkiem dobrze odwzorowane. To znaczy, uważamy, że ta część, to po jedynce i dwójce, najwierniejsza oryginałowi część (pomimo niektórych zmian i powycinania ważnych scen) - ogromny nacisk został położony na szczegóły - bardzo wiele scen było niemal identycznych jak w książce. Zdecydowanie cześć szósta plasuje się u nas na drugim miejscu wśród wszystkim części (na równi z częścią czwartą. Na miejscu pierwszym świeci u nas niezastąpiona część 3!)

A więc podsumowując - jesteśmy zachwycone i czekamy na kolejne części! Teraz patrzymy już w przyszłość z optymizmem :) Na pewno nie będą gorsze, niż piątka :p

Ariel & Gobuss

"Uke ma serce tam gdzie należy a Seme między nogami"
Edytowane przez arielgobuss dnia 20-09-2009 20:59
E-Vaire
Użytkownik

Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 27.06.09
Dodane dnia 26-09-2009 21:19
Podobało mi się czy nie, nie interesuję się już samym Potterem. Nawet nie lubię już książek, siedzę tylko w Fan Fiction.
Ale jak już oceniać... to niektóre rzeczy mi się podobały, a inne nie podobały.

Nie podobała mi się ręka durnego inferiusa. To nie było miłe. Kina mają duże ekrany.

Podobał mi się Potter na Felixie. Radcliffe, dostajesz 1 punkt za aktorstwo. Teraz masz -9, bo -10 dostałeś za 'scenę Jak-Mnie-Boooli' w Czarze Ognia (wiecie, palec Voldemorta na jego czole, przepiękna scena, aż się wzruszyłam).

To moja recenzja, założę się, że nawet nie zauważyliście, kiedy skończyliście czytać. To znak, że mam talent pisarski..

Pozdrawiam,
Vaire
Edytowane przez E-Vaire dnia 26-09-2009 21:20
kopciurek
Użytkownik

Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 30.05.09
Dodane dnia 25-11-2009 15:36
kiedy Ron został otruty. Snape przychodzi i co robi? Niemal przez cały czas przewierca Harry;'ego wzrokiem

*pęka ze śmiechu* Słuchajcie, dziewczyny, to zależy od tego, kto jakie pary lubi (; Zawsze będzie się starał na siłę udowodnić, że Snape spoglądał na osobę, z którą go uwielbiamy w fanfikach.
Ostatnio rozmawiałam z koleżanką na temat szóstej częsci Pottera i co mi powiedziała? Dokładnie przytoczyła fragment ze Skrzydła, kiedy Ron został utruty i upierała się przy tym, ze Sev spoglądał tylko i wyłącznie na Hermionę! (; Mam film, to go oblukam dokładnie na dużym ekranie xD znaczy ten moment oblukam i wypowiem się obiektywnie, chociaż moje serce też jest za Harrym xD Się postaram w każdym bądź razie.

Jeżeli chodzi o całokształt, to... cóż... Pierwszy raz w życiu chciałam wyjśc z kina i to w dodatku z Harry'ego Pottera! Ja?! Niewiarygodne, ale film tak mnie znudził, że porażka. Ożywiałam się tylko na scenach z moim kochanym Severusem, a tak to spoglądałam po sali, zamiast wpatrywać się w ekran.
Narcyzę powinno się wydrapać paznokciem z tego filmu, bo tylko zawadza i gdyby nie scena z wieczystą przysięgą, ja nawet bym jej nie wkładała do filmu. Ta kobieta zniszcyzła mi moje wyobrażenia o prqawdziwej Narcyzie przez duże P! Nie sądzę, aby Lucjusz chciał ją dotykać, czy robić z nią, cokolwiek innego. Lu musi mieć to, co najlepsze, a ona nie była tym, co najlepsze. Za to Bella rządzi <3 Moja kochana Helena.

Nie dodali mi do filmu mojej ulub. sceny z lekcji OPCM ze Snape'em ;-; Jak mogli?! No, ale, co ja się dziwię, skoro w piątej części "Najgorsze wspomnienia Snape'a", były tak badziewne zrobione, ze nie mogłam się potem otrząsnąć w domu.

A Greyback? Mój kochany Grey? Może nie wyglądał tak źle w filmie, ale gdyby mi koleżanka nie powiedziała, że to sam Fenfir, to bym do dzisiaj narzekała, że go nie było w filmie. Masakra.

Na więcej narzekań nie mam już ochoty. Film ogólnie nie przypadł mi do gustu. Gdyby nie Alan Rickman, to bym sobie go darowała.

Za chwilę zacznie nowe życie, w którym nie będzie już Severusa, ale w tym momencie nie miał bladego pojęcia, jak zdoła zapełnić tę lukę rozmiaru całego świata.
Edytowane przez kopciurek dnia 25-11-2009 15:38
Skaaza
Użytkownik

Miejscowość: Radom
Data rejestracji: 19.10.09
Dodane dnia 19-03-2010 16:06
To była pierwsza częśc co nagrałam na komputer i obejrzałam (potem szłam w dół). xD
Najbardziej właśnie podobał mi "Książe Połkrwii" i "Więzienż Azkabanu"
Można powiedzieć, że wszystko mi się podobało.
A śmierć Albusa nakręcili po mistrzowsku, ryczałam na niej jak bóbr (u mnie to nic nowego, zawsze płaczę na śmierci. Aż się boję jak przeżyję śmierć Seva w 7 smiley ).
Harry pod wpływem eliksiru był zajebiisty, zawsze mam napad śmiechu z tego bulwersu w głosie "Co?!" smiley
Ron przy czekoladka też był mocny, ( ta minka rozmarzona *hahaha* ) smiley
Walka Harrego i Draco w łazience.
Wszystkie sceny z Severusem i Harrym (firmowy paluszek na ustach *arghh* ) *rozpływa się*
Wogóle Harry w tej fryzurce wyglądał bosko smiley
Oo i jeszcze przemierzanie Śmierciozerców przez Wilką Salę, ciary aż miałam .
Coś ze mną nie tak, wszędzie Slashu doszukiwałam...HP/SS,HP/DM,HP/RW
Will
Użytkownik

Miejscowość: gdańsk
Data rejestracji: 11.02.10
Dodane dnia 21-03-2010 14:49
Pierwsze sceny filmu "Harry Potter i Książę Półkrwi" zapowiadały się fajnie i nawet przez chwilę myślałem że film będzie super, ale niestety się zawiodłem.
Film całkowicie odbiega od książki co wywołało u mnie zUośĆ, w kinie nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać.
WTF!!! gdzie wielka bitwa w szkole (sorry był jeden auror przy drzwiach i Bella na stole ha), gdzie pogrzeb Albusa, a Snape przed zabiciem dyrektora do Harrego pokazuje że ma być cicho ? I czemu Harry nie chciał się dowiedzieć kim jest książę półkrwi? tytuł tego filmu powinien nosić nazwę "Harry Potter i miłosne igraszki" bez kitu
no sorry w ogóle się nic "kupy" nie trzyma. Film nie spełnił mich oczekiwań i zawiodłem się na Maxa smiley

Co mi się podobało to walka Harrego i Malfoya w łazience smiley może jeszcze walka koło nory, no i jak już wcześniej wspomniałem pierwsze sceny w tym wieczysta przysięga składana przez Severusa smiley
Edytowane przez Will dnia 21-03-2010 14:51
ha_lucynka
Użytkownik

Miejscowość: daleko za czarnym lasem
Data rejestracji: 12.01.10
Dodane dnia 25-03-2010 13:04
A ja wręcz boję się obejrzeć "Księcia Półkrwi". boję się, ze choć od wielu miesięcy wiadomo co scenarzyści i reżyser położyli, to samo oglądanie tego na ekranie komputera załamie mnie na amen.
Chociaż muszę przyznać, że po recenzji Ariel zaczynam mieć ochotę na w/w slashyki (przyznam szczerze, że ja dopiero po obejrzeniu Waszych dzieł zaczynam wyłapywać "te" momenty w filmie - za mało slashu czytam, zdecydowanie za mało. Trzeba się poprawić smiley
Teraz jeszcze kilka razy rzucę okiem na recenzję Ariel i... obiecuję zasiąść przed komputerkiem z "Księciem Półkrwi"
Joanna_113
Użytkownik

Data rejestracji: 13.12.12
Dodane dnia 09-01-2013 22:20
Piszę dłuuugi czas po premierze tego filmu-ale to forum odkryłam dopiero niedawno. To. oprócz ostatniej części, moja ulubiona ekranizacja HP. Oglądając praktycznie nie pamiętałam książki-minęło już parę ładnych lat. Ale omotała mnie mroczność tej części. I muzyka. Uwielbiam Snape'a w tym filmie. A widzieliście na YT usunięte sceny z tego filmu? Jest tam Severus wpatrujący się w ciemniejące niebo nad Hogwartem, te emocje w oczach-uzależniłam się od tego widoku!OCH!
Siedząc w kinie śmiertelnie przeraziłam i siebie i sąsiada obok gdy ten upiorek w jaskini nagle złapał Harrego- podskoczyłam w fotelu z piskiem- nie znoszę takich scen z zaskoczenia smiley
Śmierć Dumbledora- do tej pory szlocham przy tej scenie...
Skocz do Forum:

dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons

Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

dnd, d&d
Ważne
dungeons and dragons

Każdy, kto ma problem z edycją swojego profilu, z pewnością używa przeglądarki Mozilla, która blokuje edycję profilu. Jeżeli chcecie coś zmienić - obrazek, dane, itd. musicie to zrobić z przeglądarki Internet Explorer.

dnd, d&d
Ankieta: Ulubiony rodział DI
dungeons and dragons

WASZ ULUBIONY ROZDZIAŁ
"Desiderium Intimum":

1) "You have no idea" (34)
2) "Jealousy" (32)
3) "The Birthday" (21)
4) "The Punishment"(25)
5) "Intoxication" (17)
6) "Let's get a party!" (33)
7) "Christmas Time" (35)
8) "Kinky games" (30)
9) "Depression" (20)
10) "Satisfaction" (9)

ZAGŁOSUJ TUTAJ NA PIĘĆ ULUBIONYCH ROZDZIAŁÓW

dnd, d&d
Shoutbox
dungeons and dragons

Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

kopciurek
13/09/2019 00:35
Dziewczyny, nie planujecie znowu jakies opowiadania Snarry? smiley Albo czegokolwiek ze Snape'em? smiley

louispedalhazzejebal
24/04/2019 13:38
Wracam do tego cuda raz na rok i za każdym razem budza sie we mnie te same silne emocje jak za pierwszym razem. Naprawde te ff jest juz ze mna kilka lat i szacunek wielki dla autorek za tak przepiękna

Zaczarowana
10/03/2019 19:52
Glenka, może chodzi ci o "Bez słów" na ff.necie ?

Glenka
11/01/2019 21:47
Potrzebuję pomocy :X Kojarzy ktoś tytuł snarry, gdzie Harry opiekował Severusem, który był w śpiączce? Język polski. Top Harry

MEFISTO
06/01/2019 00:05
czasem gdy chcę przeczytać opowiadanie ze ,,Snarry od A do Z'' wyskakuje info / że nie mam uprawnień do czytania danego opowiadania, tak samo jest z działem Ksiąg Zakazanych . Jak uzyskać d

Dziewczynka
01/12/2018 20:40
Adain bardzo dobre pytanie, ja ostatnio sobie przypomniałam o polskich forach, wchodzę na GPZP a tu zonk ;p

Dziewczynka
01/12/2018 20:39
Voldemort po godzinach ;0 https://twitter.com/flawd
amaniac/status/1049107413
939277824

Adain
16/10/2018 23:47
Czy ktoś orientuje się co stało się z Gospodą i czy planowane jest wznowienie? Regularną czytelniczką nie jestem już od kilku lat, ale zawsze ze wzruszeniem sprawdzałam, co słychać na forum :<

Rasia
08/08/2018 00:10
O ile dobrze pamiętam występował tan Snape ale nie pamiętam w jakiej roli. Kojarzy toś tytuł? Z góry dziękuję za pomoc

Rasia
08/08/2018 00:10
Dodatkowo coś było o tym, że ta rodzina w szkole organizowała takie spotkania gdzie wyjaśniali uczniom z mugolskich rodzin różne pojęcia z świata czarodziejów. O ile dobrze pamiętam występował tan Sna

Rasia
08/08/2018 00:09
Kojarzę, że Harry został wyrzucony przez ciotkę. Potem okazuję się, że jego mama należała do rodziny czystej krwi i miała brata, który dał Potterowi nowe imię i nazwisko. Dodatkowo coś było o tym, że

Rasia
08/08/2018 00:04
Dobry wieczór. Mam takie pytanie. Od pewnego czasu poszukuję opowiadania, które kiedyś czytałam ale zapomniałam tytułu. To było jakiś rok temu więc nie bardzo pamiętam o czym to opowiadało. Kojarzę, ż

Lena_Xxx
17/06/2018 13:03
Dziewczyny, wiecie, co się stało z Gospodą pod złamanym piórem? Zlikwidowano to forum, czy jak? T.T

Samantha MSF
11/05/2018 22:56
I hoped to re-watch all DI trailers, but many of them seem to not work any more smiley Any chance of re-uploading them? I remember that 27 seconds one, with the Vision... so beautiful

Carima
10/05/2018 18:14
siebie istnieć. Chyba dlatego tak bardzo kocham ten ff. (kiedy czytałam po raz pierwszy, jeszcze nie znałam mojej drugiej połówki, więc to już chyba we mnie siedziało ;p)

Carima
10/05/2018 18:13
Hihi uświadomiłam sobie, jak czytałam w zeszłym roku, że związek Harry'ego ze Snapem w DI trochę przypomina mój własny związek. Też jesteśmy dla siebie toksyczni do bólu, a nie potrafimy bez siebi

Carima
10/05/2018 18:09
O widzę, że się pojawił ruch na shoutbox akurat w tym roku smiley Właśnie wracam przeczytać całość po raz trzeci. Aż się wzruszyłam widząc nową dyskusję smiley

CielP
31/03/2018 00:44
Ludziki kochane, każdy z nas ma swoje życie Ale zajrzeć tutaj po takim czasie... serio aż mnie w dołku ściska <3

kopciurek
25/03/2018 04:00
XD a ja się od kilku lat zastanawiam czy Wy wciąż razem jesteście, ale przecież nie napiszę do żadnej z takim pytaniem xD Cieszę się bardzo, dziewczyny! Buziaki!

Homonim
08/03/2018 21:01
Wie ktoś może co z hpforum się stało?

Archiwum

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie