dnd, d&d dungeons and dragons

Snarry World

isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons

Strona Główna ˇ Desiderium Intimum ˇ Desiderium Intimum Trailers ˇ Tłumaczenia ˇ Forum ˇ Kategorie Newsów ˇ Szukaj

isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
Nasza twórczość/Our stuff
dungeons and dragons

Desiderium Intimum
Desiderium Intimum In Other Languages
Desiderium Intimum Soundtrack
Desiderium Intimum Trailers
Desiderium Intimum Arts
Inne Ficki
Tłumaczenia
Videos by Ariel & Gobuss
Videos by Ariel Lindt
Videos by Gobuss
Contests
Awards

dnd, d&d
Gdzie można nas znaleźć/Where you can find us
dungeons and dragons

YouTube Ariel
YouTube Gobuss
Last Ariel & Gobuss
Livejournal
Contact

dnd, d&d
Spis Snarry Fanfiction
dungeons and dragons

Snarry od A do Z

dnd, d&d
Polecane/Recommended
dungeons and dragons

Fanfics
Arts
Videos

dnd, d&d
Grupy Snarry World
dungeons and dragons

Last FM
Facebook

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons

Strona Główna
Forum
Kategorie Newsów
Artykuły
Buttony do Snarry World
Statystyki
Szukaj

dnd, d&d
Na Forum
dungeons and dragons

Najnowsze Tematy
Poznajmy się
Fickowa pikanteria ;)
Co o waszych zainter...
Queer As Folk
FF, które nas powali...
Najciekawsze Tematy
Dialogi Genialne [153]
Poznajmy się [115]
Potterowe dziury [112]
FF, które nas pow... [107]
Sny, wizje itp. [66]

dnd, d&d
dungeons and dragons

Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4,241
Najnowszy Użytkownik: myszkalina89

dnd, d&d
Liczba odwiedzin Number of views
dungeons and dragons

dnd, d&d
Księga Gości Guest Book
dungeons and dragons

[ zobacz księgę | dopisz do księgi ]

dnd, d&d
Our Snarry Videos
dungeons and dragons

dnd, d&d
WAŻNA INFORMACJA
dungeons and dragons

Jeżeli masz problem z zamieszczeniem komentarza, to prześlij go nam na PW albo na e-mail: ariel_lindt@wp.pl

If you're from another country and you've registered, send us an e-mail with your login, so we can activate your account.

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie i umieszczanie naszych ficków i tłumaczeń na chomikach itp.

Ariel & Gobuss

dnd, d&d
Zobacz Temat
dungeons and dragons

Snarry World | Snarry World Forum | Porozmawiajmy o filmach i ksiązkach z HP
Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: Potterowe dziury
kopciurek
Użytkownik

Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 30.05.09
Dodane dnia 07-12-2009 16:21
Moim zdaniem, jezeli przyjaciel wyśmiewa przyjaciela, to już nie jest żaden przyjaciel. I byłoby to dość żałosne. Ech.
Ja również nienawidzę Lily, ale staram się także obiektywnie oceniać Severusa. Nie mówię, że on również jest bez winy, bo szlamą nazywać jej nie powinien, ale ona również powinna zachować się jak prawdziwa przyjaciółka, a nie jak pseudo coś podobne do prawdziwej przyjaźni.

Poza tym czytałam gdzies tam na forum kawałek wywiadu z Rowling po siódmym tomie. Autorka wyraźnie napisała, że gdyby nie kłótnia Lily i Severusa, to ich przyjaźń mogła się zamienić w miłość, czyli Lily coś jednak czuła do Seva, oprócz tych czysto przyjacielskich stosunków, ale po tym jak nazwał ją szlamą, skreśliła go.
Głupia. Głupia. Głupia.
Gdyby dała mu szansę, gdyby tylko mu ją dała... a co ją tak bolało? Że zadawał się z tymi Złymi? A ona, to niby co? Potter nie był świętym. Kurcze, no. Nie mogę tego przeboleć, po prostu nie mogę.
Ta cała durna miłość. Już bym wolała, żeby Severus był po stronie Voldemorta przez cały czas, niż to, co zrobiła z nim Rowling.

A nie zastanawiało was nigdy czemu Hermiona związała się z Ronem? Inteligentna, oczytana, wrażliwa dziewczyna z gruboskórnym idiotą, który myśli wyłącznie o quiditchu i jedzeniu. Co oni razem robią oprócz seksu, oczywiście? On z nią nie porozmawia raczej, ona z nim raczej nie pogra, a gotować też nie umie. Rozumiem, ze wspólne przygody ich połączyły, ale dla mnie ich związek musi się zakończyć rozwodem. Nie wierzę żeby ona była w stanie szanować takiego mężczyznę.

Nie mogę się zgodzić : P Może i Ron myśli tylko o jedzeniu, ale tak naprawdę jest bardzo dobrym człowiekiem, przyjacielem i zapewne i dobrym ojcem. Ma swoje racje i stara się ich bronić za każdym razem, nawet jak są one zupełnie bezsensowne i nieprawdziwe, ale to go własnie czyni normalnym .Chodzi mi o to, że Ron ma bardzo ludzki charakter. Jego obsesyjna zazdrość o wszystko, w czwarym tomie nawet zawiść o Harry;ego. Mi się to podoba.
A co do jego związku z Hermioną.. hm.. Kobieta lubi mieć władzę nad innymi. Być może dlatego wybrała Rona, który jest lekko zacofany.
Ja tam sobie wyobrażam ich życie. On będzie nawijał o swoim świecie, ta go będzie sprowadzać na ziemię i wszyscy będa zadowoleni : P Ale ja osobiście nie wyobrażam sobie Hermiony w roli matki! Zajmująca się domem, gotuje, sprząta itp. O matko.. Nie x.X Granger ma tęgi umysł i zdecydowanie widzę ją na jakimś Uniwersytecie w trakcie badań nad czymś tam. Na pewno nie w domu, nie przy dzieciach.

Za chwilę zacznie nowe życie, w którym nie będzie już Severusa, ale w tym momencie nie miał bladego pojęcia, jak zdoła zapełnić tę lukę rozmiaru całego świata.
Edytowane przez kopciurek dnia 07-12-2009 16:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
kopciurek
Użytkownik

Dodane dnia 07-12-2009 18:58
Aha. To dziękuję za uświadomienie. Jednak nie mam przyjaciół. W sumie nic dziwnego ^.^'

^^''' Rozmawiałam ze swoją przyjaciółką o tym i powiedziała, ze nigdy by nie zaśmiała się ze swojego przyjaciela, który znajdowałby się w dość nieciekawej sytuacji.
Ponabijać się od czasu możnaby było, gdyby to miało być na żarty i wszystko niewinnie. Bez przekroczenia pewnych granic.

Za chwilę zacznie nowe życie, w którym nie będzie już Severusa, ale w tym momencie nie miał bladego pojęcia, jak zdoła zapełnić tę lukę rozmiaru całego świata.
Maga
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 20.07.09
Dodane dnia 07-12-2009 19:06
Jeżeli chodzi o dzieciństwo Harry'ego to bardzo mnie dziwi, że wyrósł z niego taki normalny, dobry chłopak. Był wychowywany wśród ciągłych poniżeń, przemocy, braku miłości. Nie przekazywano mu żadnych zasad moralnych, czy kulturalnych oprócz: siedź cicho, nie pałętaj się pod nogami, słuchaj rozkazów. Choć z drugiej strony to może być taka analogia do dzieciństwa Voldemorta. Tyle, że Harry wybrał po trudnej przeszłości dobrą drogę, a Tom złą.

Nie trać głowy...mogą chcieć cię o nią skrócić...a woleliby uniknąć zbędnych poszukiwań...
SilverS
Użytkownik

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 07.09.09
Dodane dnia 07-12-2009 20:48
Ja też przestałam się już spodziewać. Kiedy czytam te wszystkie ' dziury ', to mimo że kocham tą książkę całym serduchem, zastanawiam się czy to nie jest jakaś pomyłka. Ale i tak ją kocham ;D

"To nie moja wina, że zdążyliście poruszyć tyle tematów"

Szybkie jesteśmy co? Jak się rozkręcimy to nie ma przebacz xDD
Powiem ci Gell. że czasami nie można po prostu się nie zaśmiać. Są sytuacje kiedy można się pośmiać i takie kiedy nie można. Taka granica. Najlepiej jak ciebie to śmieszy i twoją kumpelę. My z Mike'em brechtamy się ciągle z siebie na wzajem ale to nie cierpi na naszej przyjaźni, bo sobie ufamy i jesteśmy naprawdę bardzo zgodne, a śmiech sprawia że mamy jeszcze więcej ze sobą wspólnego.
smiley
Mrocznajulia
Użytkownik

Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 13.08.09
Dodane dnia 08-12-2009 14:11
Zgadzam się z Magą (chyba można odmieniać co nie smiley )
Książka HP w pierwszym tomie na prawdę wydaje się bardzo dziecinna ,zresztą sama jestem osobą ,która czytała tą książkę kiedy miała nie więcej niż 7 lat smiley
www.nataszax3.fbl.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
kopciurek
Użytkownik

Dodane dnia 08-12-2009 16:11
Mnie jeszcze interesuje dość nielogiczna rzecz, albo może logiczna, tylko aż nienormalna wręcz, a mianowicie, jaka jest liczba osób np. Gryfonów, dajmy na siódmym roku? 5 dziewczyn i pięciu facetów? W sumie 10 z jednego roku ? Nie wydaje wam się, że jest to wręcz absurdalnie mała liczba? smiley No, ale wszystko wskazuje na to, że tak właśnie było.
Dormitorium chłopców: Harry, Ron, Dean, Seamus i Neville.
Dormitorium dziewczyn: Hermiona, Lavender, te dwie bliźniaczki i ktoś jeszcze...
o większej ilości ni słychu, ni widu, czyli to musi być prawda, ale jak wspomniałam wcześniej, ta liczba wydaje się być zbyt mała.

carietta
Użytkownik

Miejscowość: east cost
Data rejestracji: 14.07.09
Dodane dnia 08-12-2009 17:11
z tą liczbą to ja też się zastanawiałam. bo jeśli w każdym roku było po 10 osób no to w jednym Domu mamy 70. A że Domy są 4 to daje nam 280 osób... jak na wielki zamek to trochę mało. no chyba, że czarodzieje są małoproduktywni. [ale patrząć na Weasley'ów..;d]
i muszę Wam się przyznać, że kiedyyyyś dawno bardzo temu, kiedy jeszcze slashu nie znałam, to mi ta miłość Harry'ego do Ginny wydawała się być w porządku *nie bijcie*..
a teraz? o nie, nie, nie.. w ogóle jak dla mnie jedną wielką potterową dziurą w tej całej serii jest brak slashu. xD
kopciurek
Użytkownik

Dodane dnia 08-12-2009 17:21
Jest slash! smiley aczkolwiek nie opisany ^^'' A i o nim dowiadujemy się dopiero w wywiadzie Rowling. Przecież Dumbledore był gejem ^^ Zakochał się przecież w Grindelwaldzie.

carietta
Użytkownik

Dodane dnia 08-12-2009 17:40
a no fakt.. ale to taki poboczny.. i jak sama zauważyłaś mało opisany. a jak ktoś nie lubi Dumbledore'a to w ogóle ma przekichane z takim slashem, tak jak np. ja xd.
i poza tym zawsze mnie denerwował motyw zrobienia ze Slytherinu Domu, z którego nic dobrego nie może wyjść. to było, moim zdaniem, strasznie wredne ze strony Rowling, że nie pokazała Ślizgonów z lepszej strony.
no bo jak można powiedzieć, że nic dobrego nie może wyjść patrząc na Snape'a. no, albo na Draco. ;dd
Maga
Użytkownik

Data rejestracji: 20.07.09
Dodane dnia 08-12-2009 18:43
Co do domów w pełni się z tobą zgadzam Carrietto. Każdy dom miał mieć swoje atuty i słabości. Gryffindor miał być pełen ludzi odważnych i prawych, ale lekkomyślnych i porywczych, w Ravenclavie inteligencja oraz logika miały być równoważone przez zimno i zamknięcie w sobie, prototypem puchona byłą osoba niezbyt rozgarnięta, ale solidarna, czy przyjacielska, no, a Slytherin miał przyjmować osoby przebiegłe, z wyjątkowymi predyspozycjami, ale też z mrocznymi elementami duszy wywołującymi niebezpieczeństwo przejścia na złą drogę.
Rowling zaś z gryfonów zrobiła tych najlepszych, fantastycznych i wogóle, z krukonów trochę gorszych, ale jeszcze fajnych, z puchonów głupie pierdoły, a śłizgonów najgorsze szuje.
Dużo bardziej by mi się podobało gdyby każdy dom był na swój sposób wartościowy. Chociaż ja i tak trafiłabym do Gryffindorusmiley

Nie trać głowy...mogą chcieć cię o nią skrócić...a woleliby uniknąć zbędnych poszukiwań...
Kagome
Użytkownik

Data rejestracji: 01.02.09
Dodane dnia 08-12-2009 19:53
Ja ze swojej strony o tych "potterowych dziurach" (poza pewnymi wyjątkami nie związanymi jednak z treścią oryginału) wole nie mówić. Cały siódmy tom był dla mnie taką jedną wielką dziurą. Za największe zbrodnie Joaśki uważam ten podział domów (przedstawiony jak w powyższych postach tj. gryfoni najlepsi, a ślizgoni najgorsi). Ktoś tu już o tym wspomniał ale powtórzę węze nie słyszą dźwięków w powietrzu, za pomocą swych szczęk reagują jednak na drgania podłoża. Nie zmienia to faktu, że "wężomowa" jest kompletnie nie możliwa. Za dużo programów przyrodniczych się naoglądałam, żeby to odpuścić xd. Kolejna dziura w całym - uczniowie nie chodza do łazienki. No owszem mamy kilka wydarzeń związanych z tym pomieszczeniem, nigdy jednak żaden bohater nie korzysta z nich wyłącznie w celu zaspokojenia swoich fizjologicznych potrzeb ( Wiem wiem może to lekka przesada, ale jednak..). Kolejne przegięcie - zmartwychwstanie Pottera - skoro już umarł to powinien pozostać martwy, iść do nieba i bzykać się z Sevem na chmurkach... em no... Nie pasuje mi również to jak mały, chuderlawy, słabowity chłopak jakim bez wątpienia był Harry pomimo przemocy swego wujostwa, braku miłości i zainteresowania z ich strony, wyrósł na tak normalnego chłopaka. Nikt po takim dzieciństwie nie byłby aż TAK normalny, a przynajmniej nie bez pomocy psychologa i wsparcia najbliższych. I tu kolejna dziura, Harry nigdy nie miał przyjaciół - w końcu Dudley odstraszał nawet najwytrwalszych, moim zdaniem uczyniłoby to z Harry'ego albo osobę wyjątkowo nieśmiałą i zamkniętą w sobie, albo pod wpływem nagłej sławy, przypływu gotówki i czego tam jeszcze, mógłby stac się rozkapryszonym bachorkiem (obstawiam jednak przy tym pierwszym). Harry jako dziecko został już nauczony, że nie może mieć własnego zdania, nie moze zadawać pytań, nie rozumiem jak taka osoba mogłaby trafić do Gryfindoru, a co najważniejsze jakim cudem dziecko nie ugieło się przed przemocą ze strony swoich krewnych, dzieci nie są aż tak silne, prędzej uwieżyłabym w to, że dursleyowie zdołali go złamać. W sumie to dziwie się, że nie wyrósł on na drugiego Toma Riddle'a. Może i nie znam się za bardzo na psychologi, no ale bez przesady.

Pogładził czule sówkę, która czule dziobała go w palca.
A potem czule przytulił do niej twarz, a ona czule wydziobała mu oko.

W kominku słabo jarzyły się płomienie, a na podłodze widniał wielki dywan z herbem Slitherinu. Wszystko był eleganckie. Na długiej skórzanej sofie siedziały dwa bałwany, Clabble i Goyle.
Clabbe miał bardzo elegancki garnek na głowie, a Goyle bardzo szykowny nos z marchewki.

-Snape nam zadał wypracowanie o Eliksirze na przyrost paznokci. Na dwa pergaminyr30;
Jutro będzie nas uczył zakładać tipsy.

Pochylił się i ją pocałował masując mroczny znak.
Element gry wstępnej wszystkich Śmierciożerców.

Czarny Pan stał pośrodku kręgu, spoglądając na swój zegarek, będący pamiatką
prezentem od śmierciożerców w ramach przeprosin za porzucenie go na tyle lat.
A ci, którzy go zdradzili, w ramach przeprosin dali mu rower. Bo Voldi nie był
przecież u I Komunii...

by Locha Snejpa
SilverS
Użytkownik

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 07.09.09
Dodane dnia 08-12-2009 21:39
OMG. carietta jaki piękny obrazek.
Jesteś fanką QaF? Już cię kocham! xD

A z tymi uczniami to naprawdę wielkie nieporozumienie.
W zwykłych szkołach jest ich dużo więcej. I to nie fair że mają więcej miejsca niż nie jedna polska szkoła. - -"
carietta
Użytkownik

Dodane dnia 09-12-2009 16:04
SilverS napisał/a:
OMG. carietta jaki piękny obrazek.
Jesteś fanką QaF? Już cię kocham! xD

no ba! xD

ale wracając do tematu to też chciałam napomknięć o tym dzieciństwie Pottera bo w sumie macie rację. chłopak nie wyniósł z domu żadnych normalnych wartości. powinien bać się ludzi, być na prawdę chorobliwie nieśmiały itp. ale Rowling pewnie chciała pokazać, że pomimo wszystkich przeciwności losu, można "wyjść na ludzi".
ale wiecie, niszczycie mi dzieciństwo tym tematem.. dopiero teraz widzę wszystkie te sprzeciwności, dawniej nigdy nie zwracałam na to uwagi..

a co do związku Remusa z Tonks... też się zgadzam, że to kompletne nieporozumienie. bo co to ma być? w jednej części nie ma ani słowa, ani nawet żadnego motywu wskazującego na uczucie, a w następnej już wilke miłość i rozpacz Nimfadory? xD trochę dziwne, bo wygląda jakby autorka na siłę szukała jakiś parringów.

`"Like that?" the oh, so sensual, so creamy voice asked at his ear.` / Severus - seductive as hell. 3<
Kagome
Użytkownik

Dodane dnia 09-12-2009 21:52
Dokładnie Gellert.
Voldemort - uckekający przed śmiercią.
Luna Lovegood (jakaś sugestia?)
Neville Longbottonn ( długi zadek)
Lockhart (hart - jeleń, lock - zamykać/zamek, czyli co "zamknięty jeleń" ?)
Jedynym tłumaczeniem, jakie znajduję, dla całej tej sprawy jest to, że mimo wszystko jest to książka dla dzieci ( a przynajmniej miała być w założeniu - szczególnie pierwszy tom). Ja i tak się cieszę, że nazwiska nie zostały przetłumaczone na polski. Wyobrażacie sobie? Mnie takie coś odrzuca, po prostu jak widzę takie przydomki uciekam od ksiązki - nie potrafię skupić się nad treścią. Nigdy nie będę w stanie czytać Pracheta przez to, w jedynej książce, jeego autorstwa, jaka to wpadła w moje kłapki nazwiska były przetłumaczone na polski - i wiem, że to może miało na celu uczynienie tego wszystkiego jeszcze bardziej śmiesznym/absurdalnym, ale ja po prostu nie mogłam się przemóc. Ale to nie temat o książkach - wybaczcie za lekki offtop.
A Swoją drogą chciałabym mieć lekcje łaciny, choćby dla samej frajdy odmieniania tego słowa ;p

W kominku słabo jarzyły się płomienie, a na podłodze widniał wielki dywan z herbem Slitherinu. Wszystko był eleganckie. Na długiej skórzanej sofie siedziały dwa bałwany, Clabble i Goyle.
Clabbe miał bardzo elegancki garnek na głowie, a Goyle bardzo szykowny nos z marchewki.

-Snape nam zadał wypracowanie o Eliksirze na przyrost paznokci. Na dwa pergaminyr30;

przecież u I Komunii...

by Locha Snejpa
knociszek
Użytkownik

Data rejestracji: 20.12.09
Dodane dnia 26-12-2009 01:52
Już ktoś chyba wspomniał, ale dla mnie największą potterową dziurą jest brak slashu to, że uczniowie ani się nie myją, ani nie załatwiają. W każdym tomie można zauważyć tylko "wstawanie, ubieranie, pakowanie, zejście na zajęcia" (odliczam oczywiście Turniej Trójmagiczny i łazienkę Prefektów) - WTH? Pani Rowling zapomniała o zasadach higieny osobistej NO CHYBA, że w świecie czarodziejów brud sam odpada w nocy i rano jest się czystym smiley
I zgadzam się z opinią na temat Lily - wiecie, szczerze powiedziawszy, nie zasługiwała na miłość kogoś takiego jak Severus.
E-Vaire
Użytkownik

Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 27.06.09
Dodane dnia 26-12-2009 11:50
Ja nie czuję potrzeby czytania o tym, jak Harry Potter sika.
AngelsDream
Użytkownik

Data rejestracji: 06.05.09
Dodane dnia 26-12-2009 12:58
W każdej, absolutnie każdej książce znajdzie się jakąś dziurę - mniejszą lub większą. Ja nie doczytałam serii do końca i nie zamierzam tego zrobić - Snape żyje i takie tam. Natomiast znajoma swego czasu powiedziała mi, że ostatni tom wygląda jak zlepek średnich ff-ów. Z tego, co wiem i dowiedziałam się w tym temacie, myślę, że ma rację. smiley

Jest tylko jedna droga - moja droga.
http://www.angelsdream.yoyo.pl/index.php Wyślij Prywatną Wiadomość
knociszek
Użytkownik

Data rejestracji: 20.12.09
Dodane dnia 26-12-2009 14:18
E-Vaire napisał/a:
Ja nie czuję potrzeby czytania o tym, jak Harry Potter sika.

Ja również nie, wspomniałam tak tylko - bardziej interesuje mnie kwestia codziennej kąpieli.

Salomanka
Użytkownik

Miejscowość: Kołobrzeg
Data rejestracji: 21.05.09
Dodane dnia 27-12-2009 00:05
Nie będę powracała do kwastii wyjaśnionych przez Was w sposób, który aprobuję; rzucę się tylko z jedną krótką uwagą. Enyo napisała, iż nikt w magicznym świecie nie zajmuje się sztuką. Mi w odpowiedzi przychodzi do głowy jedno: Dean Thomas! Bodajże kilkakrotnie w kanonie JKR wspomina o tym, że Dean "najładniej rysuje", czyli jakiś talent związany właśnie ze sztuką ma. Może i nie był on (talent) nigdy rozwijany na zajęciach w takim wymiarze, jak my to pojmujemy, ale zwróćcie uwagę, że Harry'ego też nikt nie uczył latania na miotle, a bliźniaków wytwarzania tych wszystkich fantastycznych produktów. Chodzi mi o to, że może talenty (mam na myśli sztukę) są dane czarodziejom tak jak magia, naturalnie, więc nie trzeba nad nimi pracować. Poza tym, dopiero po ukończeniu Hogwartu wybierane są kursy o konkretnych profilach. W końcu nie każdy musi być aurorem albo magomedykiem, są wytwórcy różdżek, barmani, projektanci mody, autorzy szkolnych podręczników itp. Dlaczego by nie twórcy magicznych obrazów, rzeźb czy fotografii? Poza tym, skoro istnieje CRR, to na pewno wśród wykonawców jest ktoś więcej niż tylko Fatalne Jędze i Celestyna Warbeck, co w jakiś sposób wyjaśnia kwestię muzyki. A że nie jest to opisane przez Rowling... Cóż xD
To niedopowiedzenie łączy się z innym aspektem. CZYM zajmują się czarodzieje w czasie wolnym? W tej jestem w stanie przypomnieć sobie tylko podróżowanie i nurkowanie. Hmmm..? Macie jakieś konkrety z książek?
Kagome
Użytkownik

Dodane dnia 27-12-2009 12:04
Nie pamiętam czy ktoś tu o tym wspomniał, więc wybaczcie mi, jeśli się powtarzam. Mnie zastanawia brak wiadomości o niektórych postaciach. Bo tak, wiemy że jest taka Minerva McGonagall,ale nie wiemy, czy istnieje jakiś pan McGonagall. To samo z pozostałymi nauczycielami. Wyszłoby na to, że byli wśród nich sami prawiczki i dziewice. A to dziwne. Sev nie mógł umrzeć jako prawiczek. Bo oprócz jego niespełnionej miłości do Lily nie mamy nic. Nic innego. Poddał się, nie chciał już walczyć o inną miłość? To do niego nie podobne. To jest po prostu zue!. Rozumiem, że dzieci mogą to czytać, ale zadowoliłabym się chociażby wzmianką.

przecież u I Komunii...

by Locha Snejpa
Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Skocz do Forum:

dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons

Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

dnd, d&d
Ważne
dungeons and dragons

Każdy, kto ma problem z edycją swojego profilu, z pewnością używa przeglądarki Mozilla, która blokuje edycję profilu. Jeżeli chcecie coś zmienić - obrazek, dane, itd. musicie to zrobić z przeglądarki Internet Explorer.

dnd, d&d
Ankieta: Ulubiony rodział DI
dungeons and dragons

WASZ ULUBIONY ROZDZIAŁ
"Desiderium Intimum":

1) "You have no idea" (34)
2) "Jealousy" (32)
3) "The Birthday" (21)
4) "The Punishment"(25)
5) "Intoxication" (17)
6) "Let's get a party!" (33)
7) "Christmas Time" (35)
8) "Kinky games" (30)
9) "Depression" (20)
10) "Satisfaction" (9)

ZAGŁOSUJ TUTAJ NA PIĘĆ ULUBIONYCH ROZDZIAŁÓW

dnd, d&d
Shoutbox
dungeons and dragons

Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

louispedalhazzejebal
24/04/2019 13:38
Wracam do tego cuda raz na rok i za każdym razem budza sie we mnie te same silne emocje jak za pierwszym razem. Naprawde te ff jest juz ze mna kilka lat i szacunek wielki dla autorek za tak przepiękna

Zaczarowana
10/03/2019 19:52
Glenka, może chodzi ci o "Bez słów" na ff.necie ?

Glenka
11/01/2019 21:47
Potrzebuję pomocy :X Kojarzy ktoś tytuł snarry, gdzie Harry opiekował Severusem, który był w śpiączce? Język polski. Top Harry

MEFISTO
06/01/2019 00:05
czasem gdy chcę przeczytać opowiadanie ze ,,Snarry od A do Z'' wyskakuje info / że nie mam uprawnień do czytania danego opowiadania, tak samo jest z działem Ksiąg Zakazanych . Jak uzyskać d

Dziewczynka
01/12/2018 20:40
Adain bardzo dobre pytanie, ja ostatnio sobie przypomniałam o polskich forach, wchodzę na GPZP a tu zonk ;p

Dziewczynka
01/12/2018 20:39
Voldemort po godzinach ;0 https://twitter.com/flawd
amaniac/status/1049107413
939277824

Adain
16/10/2018 23:47
Czy ktoś orientuje się co stało się z Gospodą i czy planowane jest wznowienie? Regularną czytelniczką nie jestem już od kilku lat, ale zawsze ze wzruszeniem sprawdzałam, co słychać na forum :<

Rasia
08/08/2018 00:10
O ile dobrze pamiętam występował tan Snape ale nie pamiętam w jakiej roli. Kojarzy toś tytuł? Z góry dziękuję za pomoc

Rasia
08/08/2018 00:10
Dodatkowo coś było o tym, że ta rodzina w szkole organizowała takie spotkania gdzie wyjaśniali uczniom z mugolskich rodzin różne pojęcia z świata czarodziejów. O ile dobrze pamiętam występował tan Sna

Rasia
08/08/2018 00:09
Kojarzę, że Harry został wyrzucony przez ciotkę. Potem okazuję się, że jego mama należała do rodziny czystej krwi i miała brata, który dał Potterowi nowe imię i nazwisko. Dodatkowo coś było o tym, że

Rasia
08/08/2018 00:04
Dobry wieczór. Mam takie pytanie. Od pewnego czasu poszukuję opowiadania, które kiedyś czytałam ale zapomniałam tytułu. To było jakiś rok temu więc nie bardzo pamiętam o czym to opowiadało. Kojarzę, ż

Lena_Xxx
17/06/2018 13:03
Dziewczyny, wiecie, co się stało z Gospodą pod złamanym piórem? Zlikwidowano to forum, czy jak? T.T

Samantha MSF
11/05/2018 22:56
I hoped to re-watch all DI trailers, but many of them seem to not work any more smiley Any chance of re-uploading them? I remember that 27 seconds one, with the Vision... so beautiful

Carima
10/05/2018 18:14
siebie istnieć. Chyba dlatego tak bardzo kocham ten ff. (kiedy czytałam po raz pierwszy, jeszcze nie znałam mojej drugiej połówki, więc to już chyba we mnie siedziało ;p)

Carima
10/05/2018 18:13
Hihi uświadomiłam sobie, jak czytałam w zeszłym roku, że związek Harry'ego ze Snapem w DI trochę przypomina mój własny związek. Też jesteśmy dla siebie toksyczni do bólu, a nie potrafimy bez siebi

Carima
10/05/2018 18:09
O widzę, że się pojawił ruch na shoutbox akurat w tym roku smiley Właśnie wracam przeczytać całość po raz trzeci. Aż się wzruszyłam widząc nową dyskusję smiley

CielP
31/03/2018 00:44
Ludziki kochane, każdy z nas ma swoje życie Ale zajrzeć tutaj po takim czasie... serio aż mnie w dołku ściska <3

kopciurek
25/03/2018 04:00
XD a ja się od kilku lat zastanawiam czy Wy wciąż razem jesteście, ale przecież nie napiszę do żadnej z takim pytaniem xD Cieszę się bardzo, dziewczyny! Buziaki!

Homonim
08/03/2018 21:01
Wie ktoś może co z hpforum się stało?

Homonim
08/03/2018 21:00
Taak, popieram, to byłoby niesamowite. A DI jest w moim życiu już od 3 lat, raz na rok wracam do tego cuda.

Archiwum

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie