dnd, d&d dungeons and dragons

Snarry World

isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons

Strona Główna ˇ Desiderium Intimum ˇ Desiderium Intimum Trailers ˇ Tłumaczenia ˇ Forum ˇ Kategorie Newsów ˇ Szukaj

isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
Nasza twórczość/Our stuff
dungeons and dragons

Photobucket Desiderium Intimum
Photobucket Desiderium Intimum In Other Languages
Photobucket Desiderium Intimum Soundtrack
Photobucket Desiderium Intimum Trailers
Photobucket Desiderium Intimum Arts
Photobucket Inne Ficki
Photobucket Tłumaczenia
Photobucket Videos by Ariel & Gobuss
Photobucket Videos by Ariel Lindt
Photobucket Videos by Gobuss
Photobucket Contests
Photobucket Awards

dnd, d&d
Gdzie można nas znaleźć/Where you can find us
dungeons and dragons

Photobucket YouTube Ariel
Photobucket YouTube Gobuss
Photobucket Last Ariel & Gobuss
Photobucket Livejournal
Photobucket Contact

dnd, d&d
Spis Snarry Fanfiction
dungeons and dragons

Photobucket Snarry od A do Z

dnd, d&d
Polecane/Recommended
dungeons and dragons

Photobucket Fanfics
Photobucket Arts
Photobucket Videos

dnd, d&d
Grupy Snarry World
dungeons and dragons

Snarry World

Snarry World

Snarry World

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons

Strona Główna
Forum
Kategorie Newsów
Artykuły
Buttony do Snarry World
Statystyki
Szukaj

dnd, d&d
Na Forum
dungeons and dragons

Najnowsze Tematy
Poznajmy się
ekologiczny szampon ...
świat internetu
Fickowa pikanteria ;)
Co o waszych zainter...
Najciekawsze Tematy
Dialogi Genialne [153]
Poznajmy się [115]
Potterowe dziury [112]
FF, które nas pow... [107]
Sny, wizje itp. [66]

dnd, d&d
dungeons and dragons

Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3,814
Najnowszy Użytkownik: ScottythovE

dnd, d&d
Liczba odwiedzin Number of views
dungeons and dragons

dnd, d&d
Księga Gości Guest Book
dungeons and dragons

[ zobacz księgę | dopisz do księgi ]

dnd, d&d
Our Snarry Videos
dungeons and dragons

dnd, d&d
The best Snarry pics:
dungeons and dragons

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

dnd, d&d
WAŻNA INFORMACJA
dungeons and dragons

Jeżeli masz problem z zamieszczeniem komentarza, to prześlij go nam na PW albo na e-mail: ariel_lindt@wp.pl

If you're from another country and you've registered, send us an e-mail with your login, so we can activate your account.

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie i umieszczanie naszych ficków i tłumaczeń na chomikach itp.

Ariel & Gobuss

dnd, d&d
Zobacz Temat
dungeons and dragons

Snarry World | Snarry World Forum | Porozmawiajmy o filmach i ksiązkach z HP
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Autor Potterowe dziury
Maga
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 20.07.09
Dodane dnia 05-12-2009 20:04
Wszystkie chyba zauważyłyście, że siedmioksiąg Rowling, choć czarujący, jest pełen nielogicznosci, rzecz nieprzemyślanych oraz zwyczajnych dziur. Jedną z moich pasji jest wynajdywanie ich. Zakładam więc temat, w którym każdy może opisać zauważone przez siebie dziury. Ja na razie opiszę jedną, ogromną, a w miarę dodawania przez was postów będę opisywać kolejne. Bo naprawdę jest ich sporo.

Cały czwarty tom. Jedno wielkie nieprzemyślenie. Czarny pan próbuje się odrodzić i potrzebuje do tego Pottera. W tym celu jego sługa dokonuje kilku karkołomnych poczynań:
-obezwładnia, zamyka w skrzyni i przyjmuje postać potężnego aurora
-zdobywa posadę w Hogwarcie
-wrzuca nazwisko Harry'ego do czary ognia
-sprawia, że Potter zostaje przyjęty jako czwarty, ponadprogramowy zawodnik
-pomaga mu przejść cało przez wszystkie etapy
-zamienia puchar w świstoklika
-sprawia, że Potter jako pierwszy do niego dociera.
To się w ogóle kupy nie trzyma. Jeżeli chcemy czegoś dokonać wybieramy raczej prostsze drogi, niż trudniejsze. Szczególnie, gdy jesteśmy Voldemortem, geniuszem zła. Oto lista prostszych sposobów porwania Pottera:
-podrzucić mu świstoklik na ulicy pokątnej w postaci książki, pióra, czegokolwiek
-jeżeli już trzeba sie zmieniać w Moody'ego, to można Harry'emu dać chociażby pióro będące świstoklikiem
-albo zaprosić do Hosmead pod pozorem rozmowy na temat sposobów bronienia się przed śmerciożercami i stamtąd go zwinąć jakkolwiek. Harry ufał Moody'emu.
Wszystko, tylko nie tyle karkołomnych rzeczy pod okiem Dumbledore'a i ministerstwa.

Dodam jeszcze, że pomimo wszelkich dzour kocham Harry'ego Pottera i uważam, iż trzeba być geniuszem by napisać książkę, któa tak nie trzyma się kupy i jest za razem taka dobra.

Nie trać głowy...mogą chcieć cię o nią skrócić...a woleliby uniknąć zbędnych poszukiwań...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Potterowe dziury
kopciurek
Użytkownik

Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 30.05.09
Dodane dnia 05-12-2009 22:02
Hmm... ale Voldemort zawsze lubił mieć wejście, więc w tym przypadku wszystko trzyma się kupy.
Harry został "porwany" przy ostatnim zadaniu Turnieju. Później było wiele teorii spiskowych, czy Voldemort rzeczywiście się odrodził, czy też nie. Inaczej, gdyby Moody wziął Pottera na pogawendkę do Hogsmeade i stamtąd go przetransportował do Voldemorta, to mało kto wiedziałby, co się stało. Przypuśćmy, że Potterowi również udałoby się uwolnić od Czarnego Pana. Poleciałby od razu do Dumbledore'a i mu o tym opowiedział. Poza staruszkiem, może wiedziałaby jeszcze o Voldemorcie Hermiona i Ron, a reszta? Nagonka na Voldemorta zaczęłaby się później, a tak? Miał on imponujące wejście ^^'

Ja się zastanawiam raczej, dlaczego James chciał być z Lily? Z tego, co wyczytałam w książkach, Rogacz był typem osoby, która całe zycie cwaniakuje, uważa się za najlepszego pod słońcem. Czy taki ktoś zainteresowałby się prostą, wręcz nudną dziewczyną? która na dodatek zadaje się z Severusem? No... nie sądzę.
Albo, dlaczego to Snape jest tym najgorszym? W piatym tomie HP, był taki moment w rozdziale "najgorsze wspomnienia Snape'a", że Lily parsknęła śmiechem, zaśmiała się, jej usta ułożyły się w cichot, czy coś w tym stylu, jak James zawiesił Severusa do góry nogami.
Tutaj jest wielkie nie halo!
Nie wiem, jak u Rowling, ale u mnie jest tak, że przyjaciel zawsze trzyma się przyjaciela i nigdy, przenigdy nie śmieje się z jego upadków, czy żałosnych sytuacji, a raczej mu pomaga. Krótkie "zostawcie go" przy ówczesnym zaśmianiu się wychodzi marnie. Nie dziwię się, że Snape w przypływie emocji nazwał ją szlamą smiley Skoro jego przyjaciółka, najlepsza przyjaciółka śmieje się z niego, jak się upokarzany?! Bardzo miło ;/ No, ale, to zawsze Severus musi mieć najgorzej i to panna Evans robi fochy ^^' żal.

Za chwilę zacznie nowe życie, w którym nie będzie już Severusa, ale w tym momencie nie miał bladego pojęcia, jak zdoła zapełnić tę lukę rozmiaru całego świata.
SilverS
Użytkownik

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 07.09.09
Dodane dnia 05-12-2009 22:46
Drogi Kopciuszku.
A wiesz że masz 100%'ową racje?
Nigdy o tym nie pomyślałam, ale to w sumie prawda.
W końcu Evans nie chciała rozmawiać z Sev'em za szlamę a sama nie była lepsza.
A co do porwania Pottera w Hogsmeade uważam że to trochę nie logiczne. Zawsze istniała by obawa że, albo ktoś widział go z szalonookim albo coś w tym stylu. Ale to i tak ciekawe czemu tak okrężną drogą to wszystko się działo.
kopciurek
Użytkownik

Dodane dnia 05-12-2009 23:07
Cieszę się, że się ze mną zgadzasz ; ) Lily naprawdę nie była super kochaną i idealną dziewczynką. Pełną ciepła itp. Dlatego jej nienawidzę ><

Za chwilę zacznie nowe życie, w którym nie będzie już Severusa, ale w tym momencie nie miał bladego pojęcia, jak zdoła zapełnić tę lukę rozmiaru całego świata.
Maga
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 00:18
Z drugiej strony, gdy Voldemort doszedł do władzy nie dążył do tego żeby wszyscy wiedzieli i go podziwiali. Wolał być szarą eminencją. Rozumiem, że chciał by śmierciożercy widzieli jak pokonuje Pottera, ale czym później reszta dowie się, iż się odrodził tym lepiej. W końcu to miał być potężny, genialny strateg, manipulator i w ogóle. I zależało mu na władzy.

Nie trać głowy...mogą chcieć cię o nią skrócić...a woleliby uniknąć zbędnych poszukiwań...
Enyo
Użytkownik

Data rejestracji: 30.03.09
Dodane dnia 06-12-2009 00:55
A wiecie czego mi brakuje we wszystkich tomach? Otóż brakuje mi muzyki i sztuki w takim ogólnym pojęciu. W książkach nikt nie zajmuje się tańcem, śpiewaniem, graniem na instrumentach r11; o malarstwie nie wspomnę. Wiem, że większość ludzi tego nie robi aler30; no przecie są wśród nas artyści, którzy potrafią stworzyć np. tak pasjonującego fika, że jednym rozdziałem zdobywają rzesze oddanych fanów(Tak, to o autorkach pewnego DI, na pewno nie znacie). Dlaczego więc w Hogwarcie nie widać takich ludzi? Dlaczego nikt niczego nie tworzy?
Ja wiem, że może przesadzam, ale tak sobie o tym myślałam niedawno, że gdybym to ja miała uczyć się w takiej szkole to nie miałabym r16;ulubionegor17; przedmiotu bo nic nie trafiałoby w moje zainteresowania. Trochę się dziwię, że Pani Rowling nie pomyślała o wprowadzeniu jakiś zajęć związanych z wykorzystaniem magii właśnie w sztuce.
Jak dla mnie, jest to gigantyczna dziura (-; Tyle.
SilverS
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 10:34
Heh. wszyscy widzą jakieś dziury. Ale co do twojej wypowiedzi Enyo na pewno bym się uśmiała gdybym przeczytała że Harry w wolnych chwilach pogrywa na gitarce i daje koncerty w pokoju wspólnym z Ronem który gra na flecie i z Hermioną która gra na cymbałkach xDD
Ale pewne łączenia muzyki i sztuki z magią były by naprawdę wartościowe.
- - -
Co do Kopciurka (przepraszam za wcześniejsze przekręcenie na Kopciuszka, ślepa jestem i tyle. smiley )
Ja mimo wszystko jakoś tam jeszcze troszkę ją lubię.
A już na pewno chciałabym wyglądać jak ona by poderwać Sev'a xDD
- - -
Maga. Jak ja bym była Voldziem to starałabym się porwać Pottera w taki sposób żeby nikt się nie dowiedział o moim powrocie, ale to jest książka. Tam było to potrzebne.
NNRiddle
Użytkownik

Data rejestracji: 11.01.09
Dodane dnia 06-12-2009 11:36
Maga "Potterowe dziury" brzmią bardzo dwuznacznie ^.^
Ja się zgodzę co do Lily. To, co zrobiła Severusowi było podłe; ale Sev musiał cierpieć, taka już jego rola. Rowling pokazała, jak to jest, kiedy zdradza cię najlepszy przyjaciel. I byłoby ok, ale potem ukazuje Evans jako świętą... A guzik prawda! Taka wspaniała to ona nie była. Tak samo James. Jasne, ubóstwiam go smiley ale pokazanie ich w takim pozytywnym kontekście to przesada. Okey, może uratowali syna, ale święci nie byli.
Kolejny... Wyłapałam, oglądając w piątek HP i KF. Otóż, każdy z uczniów może mieć ropuchę, sowę albo kota. Ron miał szczura. Nie dziwne ? xD
I Tresale. Harry zobaczył je w V części. Nie za późno? Po pierwsze, jakby nie było, widział śmierć swoich rodziców. No, ale niby był mały. Z tym, że na trzecim roku słyszał głos matki itp... Powinno mu świtać. ALE nawet ignorując to - przecież widział, widział na własne oczy i pamiętał, śmierć Cedrika! Więc wyjeżdżając z Hogwartu, co? Zignorował wielkie, czarne, brzydkie pseudo-konie? Coś się Rowling pomyliło.

Ale wyłapałam też jedną pomyłkę w filmie - nie pamiętam, czy była też w książce, jak nie, to przepraszam.
Slughorn mówi do Harry'ego, kiedy spotkali się po raz pierwszy, że uczył Regulusa, Lily i resztę, ale Syriusza nie uczył. Jakim cudem? Jakim cudem, skoro Black był w klasie i z nią i z Potterem, Remim, Peterem?

You were mine and I was yours for one night
Maybe the diamonds are not for every one...
kopciurek
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 13:05
Slughorn mówi do Harry'ego, kiedy spotkali się po raz pierwszy, że uczył Regulusa, Lily i resztę, ale Syriusza nie uczył. Jakim cudem? Jakim cudem, skoro Black był w klasie i z nią i z Potterem, Remim, Peterem?

HAhaha... Też mnie to zaciekawiło xD Bo to trochę dziwne, no ale cóż... w filmach była masa pomylek. Co do książki, to też nie pamiętam, czy był taki fragment.

I byłoby ok, ale potem ukazuje Evans jako świętą... A guzik prawda! Taka wspaniała to ona nie była. Tak samo James. Jasne, ubóstwiam go ale pokazanie ich w takim pozytywnym kontekście to przesada. Okey, może uratowali syna, ale święci nie byli.

KOCHAM CIĘ ^^ <3

A już na pewno chciałabym wyglądać jak ona by poderwać Sev'a xDD

Mnie też to boli, że wybrał sobie na swoją wybrankę taką flegmatyczną osobą i brzydką, w dodatku, jaką była Lily. Boże... I jeszcze po niej płakał. Mój duży, cyniczny i niezniszczalny Sev, płakał po Evans. Straszne to.

Co do Kopciurka (przepraszam za wcześniejsze przekręcenie na Kopciuszka, ślepa jestem i tyle. )

Nawet nie zauważyłam, że się pomyliłaś xDD

Maga
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 13:14
Potterowe dziury brzmią dwuznacznie w całkiem zamierzony sposób.smiley

Apropo sztuki w świecie czarodziejów to w pełni się zgadzam. Tak samo jest ze sportem i religią.

Lekcje latania na miotle są tylko na pierwszym roku, potem niektórzy grają w drużynie, ale większość nie. Nie ma żadnych lekcji w-fu, żadnego aerobiku, nikt nie biega sobie dookoła jeziora. Jakim cudem świat czarodziejów nie jest obarczony masową otyłością, chorobami kręgosłupa, brakiem kondycji itd.?

A jeżeli chodzi o religię. W każdej społeczności znajdują sie ludzie o potrzebach duchowych. Czarodzieje obchodzą święta, ale nikt się nie modli, nikt nie chodzi do kościoła, nikt nie medytuje. Tak jakby magia wypruwała z człowieka wszelkie potrzeby ducha.

SilverS piszesz, że tak chciała książka. Na tym polegają dziury, że postaci stają sie niewolnikami fabuły i nie działają w sposób logiczny, czy naturalny.

Maga
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 13:16
A jeszcze jedna dziurasmiley

Snape jako dyrektor zostaje wpuszczony do gabinetu. Czyli Hogwart akceptuje jego pozycję. Ale po jego śmierci nie ma jego portretu w gabinecie. Podczas gdy portret Dumbledore'a pojawił się momentalnie w sposób automatyczny.

kopciurek
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 16:29
Już gdzieś o tym pisali. Severus zrezygnował dobrowolnie z bycia dyrektorem Hogwartu, wyskakując przez okno (hardkor). Zabity został dużo, dużo później, więc jego portret nie pojawia się w gabinecie dyrektora smiley

arielgobuss
Super Administrator

Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 06-12-2009 17:09
Dla mnie (Ariel) Insygnia Śmierci to taka jedna Wielka Potterowa Dziura :p Już milczeniem pominę to, co zauważyła Maga odnośnie całej 4 części (nie będę się powtarzała - idealnie odzwierciedliła moje zastrzeżenia), ale części 7-mej nie przepuszczę, szczególnie, że swego czasu moją ulubiona zabawą było wyłapywanie nielogiczności w 7-mym tomie :p Już nie pamiętam wszystkich, bo książkę czytałam raz i dawno temu, ale wśród "debilizmów" był między innymi ten, że pilnie strzeżone książki o horkruksach, do których dostęp miał tylko Dumbledore, o których nie wiedziało 99 % czarodziejskiego świata, szalenie niebezpieczne i zakazane, które powinny być chronione wszelkimi dostępnymi środkami i skoro były własnością Dumbledore'a, to z jego inteligencja powinien o tym wiedzieć i je jakoś zabezpieczyć... a więc te właśnie książki, które zdobyć chcieli wszyscy zainteresowani,z Voldemortem włącznie, Hermiona zdobyła rzucając proste "Accio" - jak ja to przeczytałam, to się złapałam za głowę. Bez komentarza.

Druga, równie ważna sprawa - nielogiczne naciąganie fabuły do granic grożących pęknięciem. Chodzi mi przede wszystkim o sposób, w jaki zginął Voldi. Pamiętam, że musiałam wyjaśnienie podane w książce czytać kilka razy, żeby połapać się we wszystkich zawiłościach. Chodzi mi mianowicie o to, że Voldemort zginął TYLKO DLATEGO, że:
- Dumbledore wszedł w posiadanie różdżki, którą wcześniej wykradł Gellert
- na wieży to AKURAT Malfoy rozbroił Dumbledore'a
- kiedy Potter i reszta kompani zostali złapani, zabrano ich AKURAT to dworu Malfoyów
- to AKURAT Draco miał za zadanie trzymać wszystkie różdżki
- Potter musiał więc rozbroić AKURAT jego aby odzyskać różdżki, a co za tym idzie, najstarsza różdzkka, czy jak jej tam było, weszła w jego posiadanie
Gdyby te wszystkie czynniki nie wystąpiły, Potter by zginął a Voldemort pławiłby się w chwale po dziś dzień.

No proszę, czy najpopularniejszą książkę ostatnich lat zakończył tylko CZYSTY PRZYPADEK? Czy naprawdę nie można było pokonać Voldemorta w inny sposób, a nie jedynie CZYSTYM PRZYPADKIEM? Dlaczego Potter nie mógł się z nim zmierzyć i po prostu wygrać własnymi siłami, a nie w taki niedorzeczny sposób? Wychodzi na to, że to nie Potter - Wybraniec, itd. zabił Voldemorta, tylko przez CZYSTY PRZYPADEk stał się właścicielem różdżki, która go zabiła. Więc po co było to całe gadanie o przepowiedni, o tym, że jeden musi zabić drugiego, itd, skoro to nie Potter zabił Voldzia, tylko różdżka? ;) Musze przyznać, że to zakończenie bardzo mnie rozczarowało. Tak samo jak to całe zawiłe tłumaczenie Dumbledore'a, dlaczego Harry nie umarł, tak jak powinien. Kiedyś nawet udało mi się to zrozumieć, ale w tej chwili nie pamiętaj już, co takiego zrozumiałam i teraz nie rozumiem już nic. Powinien zginać i kropka. Poświęcić się, zginąć, zostać bohaterem. A nie przeżyć tylko dzięki jakiejś zawiłej psychodelitelekinerekonstrukcjowanej filozofii Dumbledore'a, której - założę się - żaden dzieciak poniżej 13-tego roku życia nie miał szans nawet zrozumieć. To byłoby zakończenie idealne, gdyby Potter zginął po cichu, poświęcając się dla innych, a Voldka później zabiłby np. Neville.

No ale nie można mieć wszystkiego :) Cieszę się, że mamy całą resztę, a błędy zdarzają się wszystkim. A przede wszystkim ciesze się dlatego, że dzięki HP, mamy Severusa ^_^

Jak coś sobie jeszcze przypomnę, to się z Wami podzielę :)

Ariel ^_^

"Uke ma serce tam gdzie należy a Seme między nogami"
Edytowane przez arielgobuss dnia 06-12-2009 17:11
Maga
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 18:07
W pełni zgadzam się z nielogicznością zakończenia. Szczególnie tego dlaczego Harry nie zginął. Dotąd tego nie rozumiem, ni w ząb.

A taka kolejna dziura, tylko trochę mniejsza. W pierwszym tomie Harry spotyka Draco w sklepie madame Malkin. Draco mói wtedy, że jego ojciec kupuje mu coś tam, a matka wybiera różczkę. Podczas, gdy wszędzie później było mówione, że to różczka wybiera czarodzieja. Więc nie może kupić jej ktoś inny. Rozumiem, że Ron ma po bracie z braku kasy. Ale Malfoy powinien mieć najlepiej możliwie dopasowaną. Co nie?

SilverS
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 18:56
No więc:
Kopciurku. W pełni zgadzam się z twoją opinią o Evans. Wychodzi na to że ona jest zapatrzoną w siebie egoistką przy której cierpiał nasz biedny Severus. ( Apropo też jesteś ślepa xDD. Dobra żartuje, nie zabijaj ;p)

Maga:
Dziura dotycząca religii sama mnie nie raz doprowadzała długich przemyśleń itp. To jest po prostu dziwne.
Z różdżka też sprawa ciekawa.
PS. to prawda ale w każdej książce jest coś co jest niemożliwe albo coś w tym rodzaju. W książkach bohaterowie potrafią być nawet niewolnikami swoich słów i myśli.
Ariel:
Ostatnia część jest faktycznie strasznie pokręconą częścią.
Wiele faktów pomylonych niedociągniętych albo jak sama stwierdziłaś naciągniętych. Czasem trudno się w tym odnaleźć.

Osobiście mnie bardzo często zastanawiał fakt ( 6 część ) eliksirowych zdolności na Pottera. Hm. może tak. Chodzi mi o to że Severus na pewno nie był głupi ( no wiadomo ;D ). Wiadomo z książki że prof. Slughorn był człowiekiem, który wprost uwielbiał się chwalić. Dziwie się że Severus nie usłyszał wcześniej o zdolnościach Pottera. [ jeśli w książce się dowiedział to bardzo przepraszam. Dawno jej nie czytałam. ] Na pewno mógł podsłuchać czyjąś rozmowę, bo przecież Potter taki wspaniały z eliksirów nigdy nie był i któś musiał się coś skapnąć. W końcu Potter nie był Nevilem O.o

--
Przepraszam za niezbyt zrozumiałe wypowiedzi ^^
Maga
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 19:22
A w ogóle to jest jeszcze kwestia świstoklików. Na początku książki uruchamiają się o konkretnej godzinie, ale potem zaczynają uruchamiać się, gdy ktoś ich dotknie.

A nie zastanawiało was nigdy czemu Hermiona związała się z Ronem? Inteligentna, oczytana, wrażliwa dziewczyna z gruboskórnym idiotą, który myśli wyłącznie o quiditchu i jedzeniu. Co oni razem robią oprócz seksu, oczywiście? On z nią nie porozmawia raczej, ona z nim raczej nie pogra, a gotować też nie umie. Rozumiem, ze wspólne przygody ich połączyły, ale dla mnie ich związek musi się zakończyć rozwodem. Nie wierzę żeby ona była w stanie szanować takiego mężczyznę.

SilverS
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 19:54
Hah i to jest to!
Według mnie w kanonie Ronald był kawałkiem, nie wiem jak to nazwać " wieprzu " ? Jego rodzina jest biedna, jest chamski, ma niepohamowany temperament, wygląda na napalonego zboczeńca i z wyglądu jest obrzydliwy.( przepraszam wszystkie fanki ) Mimo tego za coś tam go lubię. Ale np. w 4 części nie uwierzył swojemu najlepszemu przyjacielowi, z którym przyjaźnił się długo. To błąd. - -"
A Hermiona gdyby nie była szlamą i to zarozumiałą prawdopodobnie mogła by mieć nawet Malfoya, Chociaż za ładna to ona nie jest xDD
mike
Użytkownik

Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 19.11.09
Dodane dnia 06-12-2009 20:49
Hmm... Wszystkie wymieniłyście tych dziur dużo, chociaż i tak kocham HP ^^. Ja pamiętam jeszcze, że mnie w oczy zawsze kuła "Pamięć ciała" u zniczy. A w pierwszej części filmu Olivier pokazywał Harry'emu piłki bez rękawiczek. No, chyba, że ewentualnie znicz był w tamtym wypadku treningowy, a na meczu używali innego. I chociaż Rowling wspomniała o tej pamięci ciała dopiero w siódmej części, to i tak mnie to w oczy kole >.>
____
Silv, bo Ron to jest chamski kretyn, który jedynie poza kanonem może być fajny i nawet na szlamę nie zasługiwał [również przepraszam jego fanki ^^'].
Maga
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 23:06
Dla mnie wielość wątków jest akurat pozytywnym aspektem, bo książka porusza więcej ważnych problemów. Mam jednak wrażenie, że na początku książka miała być przeznaczona dla dzieci i pewne wątki zostały do niej wepchnięte dopiero później. Można to zobaczyć nawet w sposobie opisywania świata w pierwszym tomie. Wszystko jest zabawne, jakby dziecinne. Nauczyciele z Hogwartu są opisywani tak by byli zabawni. Każdy jest na swój sposób charakterystyczne, przez co śmieszny. Dopiero w drugim tomie sprawy zaczynają się robić odrobinę poważniejsze. A tak naprawdę ważne psychologicznie rzeczy pojawiają się w czwartym.

Myślę, że wiele niedociągnięć Rowling może wynikać z tego, że książka na początku miała być o wiele bardziej dla dzieci niż na końcu.

SilverS
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2009 23:31
Droga Gellert ( wybacz ale nie wiem jak to odmienić smiley)
Akurat o tym fragmencie wiem.
Chodzi mi o to że Severus dowiedział się o tym późno i dziwie się temu strasznie. W końcu Slughorn chwalił go od 1 lekcji eliksirów, Czyżby nikt nic Severusowi nie mówił? Albo wychodzi na to że J.K.R zrobiła z niego postać, która nic nie widzi i nie słyszy. Normalnie foch.
A tak między nami masz długie wypowiedzi ;p
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:

dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons

Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

dnd, d&d
Ważne
dungeons and dragons

Każdy, kto ma problem z edycją swojego profilu, z pewnością używa przeglądarki Mozilla, która blokuje edycję profilu. Jeżeli chcecie coś zmienić - obrazek, dane, itd. musicie to zrobić z przeglądarki Internet Explorer.

dnd, d&d
Ankieta: Ulubiony rodział DI
dungeons and dragons

WASZ ULUBIONY ROZDZIAŁ
"Desiderium Intimum":

1) "You have no idea" (34)
2) "Jealousy" (32)
3) "The Birthday" (21)
4) "The Punishment"(25)
5) "Intoxication" (17)
6) "Let's get a party!" (33)
7) "Christmas Time" (35)
8) "Kinky games" (30)
9) "Depression" (20)
10) "Satisfaction" (9)

ZAGŁOSUJ TUTAJ NA PIĘĆ ULUBIONYCH ROZDZIAŁÓW

dnd, d&d
Shoutbox
dungeons and dragons

Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

TOOKDUP
31/05/2017 11:12
Valuable details with exceptional design you have here! I want to thank you for talk about the planning with schedule in the things you sent!! Thumbs up visit <a href="http://narty-2017.p

Heathcliff1510
23/04/2017 17:17
Wpadłam tutaj 3 dni temu i nie potrafię się wyplątać! co DI z człowieka robi!!!

KaoriSuYo
02/04/2017 22:24
No i znów tutaj wróciłam! Buziaki dla wszystkich!

Yuriko-chan
21/03/2017 18:06
O pozdrawiam również smiley

adaseja
05/03/2017 00:29
Popieram Wilczyce. Jak z tą książką? na pewno będzie genialna. Czekam! Lata mijają smiley

Csodar
01/02/2017 17:24
Sectienne, chodziło mi czy ty to ty XD bo jeśli to ty, to jestem (czy byłam, bo nie piszesz) fanką Seviki :3

Wilczyca
27/12/2016 11:35
W sumie mam swoją stronkę, choć na niej też raczej cisza. Jeśli ktoś miałby ochotę zajrzeć, zapraszam! http://dark-yaoi-stories.
blogspot.com/ Staram się trzymać poziom i stworzyć coś ciekawego.

Wilczyca
27/12/2016 09:07
No wlasnie nie, opowiadanie autorskie. A yaoi fan fora tez jakos zamarlo ostatnio, kiedys wiekszy ruch tam byl smiley

Homonim
27/12/2016 04:02
Jesli to cos z potterem to moze gospoda?

Wilczyca
26/12/2016 23:16
Oj, urwało się. Dziewczyny, jak tam z tą książką?? czekam i czekam, tak bym chciałam jeszcze kiedyś przeczytać coś Waszego

Wilczyca
26/12/2016 23:15
Hej, czy ktoś się orientuje czy poza yaoifan fora istnieje jakieś działające forum, gdzie można wrzucać opowiadania yaoi? Tworzę ostatnio swojego kolosa i myślę, gdzie by tu go publikować smiley BTW, dzie

Homonim
22/12/2016 17:59
I jak co swieta wracam tutaj i zostawiam slad w postaci komentarza. Niezmiernie mi milo, chwilo trwaj!

Will
17/12/2016 21:19
Pozdrawiam wszystkich smiley Całą starą ekipę i nową smiley

Sectienne_Marie_Snape
15/12/2016 23:56
Nie na pewno nie Marika, Sectienne jestem od 2008 roku i ciagle na tym nicku.Ariano dziękuję, tego szukałam smiley

ariana_86
06/12/2016 14:54
Czego pragną mężczyźni. Z tego co wiem nadal nie zostało przetłumaczone do końca. Brakuje ostatniego rozdziału.

Csodar
26/11/2016 17:27
Kamień małżeństw nie jest dokończony niestety. A tak btw. Marika Snape?

Sectienne_Marie_Snape
20/11/2016 13:19
No właśnie nie, ale teraz mam większy problem, czy można gdzieś dorwać pełną wersję Kamienia Małżeństw? bo utknęłam na 107 rozdziale i buba...

Sectienne_Marie_Snape
20/11/2016 13:19
No właśnie nie, ale teraz mam większy problem, czy można gdzieś dorwać pełną wersję Kamienia Małżeństw? bo utknęłam na 107 rozdziale i buba...

marta23mm
07/11/2016 15:23
A pamietasz o czym byl ten ff

Sectienne_Marie_Snape
07/11/2016 12:20
Ludziska słuchajta, kiedyś czytałam jednego fika, był on tłumaczony z j. francuskiego i nie bylo dokonczone tłumaczenie. Nie pamietam ni hu hu tytułu.

Archiwum

dnd, d&d
Snarry Icons
dungeons and dragons

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie